اوقات شرعی
 • چهارشنبه،29 آبان 1398
 • ورود
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 70
    کد: 182221
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
    رئیس ستاد اربعین شهرداری مشهد تشریح کرد

    آمادگی شهرداری مشهد برای خدمت رسانی به زائران اربعین

    رئیس ستاد اربعین شهرداری مشهد گفت: در آستانه اربعین حسینی(ع) کاروان خدام‌الحسین شهرداری مشهد مقدس به استعداد 800 نفر به کشور عراق اعزام خواهد شد و 600 نفر پاکبان، در کنار عوامل پشتیبانی و اجرایی کار نظافت اطراف حرم امام علی(ع) را به صورت روزانه پوشش‌دهی می‌کند.
    آمادگی شهرداری مشهد برای خدمت رسانی به زائران اربعین

    به گزارش روابط عمومی معاونت مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد، رضا خواجه نائینی با اعلام این خبر افزود: همچنین در حوزه حمل و نقل خدمت‌رسانی به زائرین پیاده روی اربعین با اعزام 100 دستگاه اتوبوس و 3 دستگاه تعمیرگاه سیار دنبال می‌شود.
    وی با اشاره به افرادی که در لیست اعزام به کشور عراق در قالب کاروان خدام الحسین (ع) قرار می‌گیرند، گفت: تلاش می‌شود افرادی انتخاب شوند که زیارت اولی باشند. همچنین با توجه به گرمی هوا و تراکم جمعیت، افراد اعزامی باید از توانمندی جسمی برای حضور و خدمت‌رسانی برخوردار باشند؛ در عین حال تخصص افراد در اعزام نیز دارای اهمیت است.
    خواجه نائینی با بیان اینکه اعزام نیرو و ماشین‌آلات برای کمک به برادران دینی‌مان در عراق بخشی از وظیفه ما است، خاطرنشان کرد: در این راستا هر ساله ستاد ملی اربعین اقدام به تقسیم‌بندی وظایف و برنامه‌ریزی امور در بین شهرداری‌های کشور می‌کند که شهرداری مشهد نیز با تقبل کار حمل و نقل و نظافت بخشی از شهر نجف و نزدیک مرز، در خدمت‌گزارای به زائران و عزاداران می‌کوشد.
    معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد به بازدیدها و نشست‌های بین مدیریت شهری مشهد و شهر نجف طی سال‌های گذشته اشاره کرد و اظهار داشت: عتبه نجف همواره از همکاری مدیریت شهری مشهد در ایام اربعین تشکر و قدردانی کرده و اعلام رضایتمندی کردند.
    خواجه نائینی خاطر نشان کرد: مدت 4 سال است که شهرداری مشهد این وظیفه را به صورت مستمر به انجام می‌رساند و برای ارائه بهتر خدمات می‌کوشد.
    رییس ستاد اربعین شهرداری مشهد با اشاره به مسیرهای خدمت‌رسانی، بیان کرد: با برنامه‌ریزی صورت گرفته مقرر شد امسال میزان خدمت‌رسانی و منطقه تحت پوشش خدمات به مانند سال گذشته باشد.
    خواجه نائینی خاطرنشان کرد: گرچه تعداد نیروهای اعزامی امسال با 15 درصد کاهش همراه است. اما در تعداد ماشین‌آلات اعزامی کاهشی وجود ندارد و تلاش می‌شود خدمات‌رسانی با قوت بیشتری صورت پذیرد.

    وی ادامه داد: اتوبوس‌های اعزامی از شهرداری مشهد در مسیر شوملی، دیوانیه و نجف اشرف به طول 110 کیلومتر مستقر شده و به صورت رفت و برگشت کار جابه جایی زائران و عزاداران انجام می شود.
    وی به حذف روادید کشور عراق اشاره کرد و گفت: با در نظر گرفتن این مهم، قطعا استقبال از سفر زیارتی اربعین به مراتب بیشتر از سال‌های گذشته خواهد بود و امید است با آمادگی کامل، وظیفه‌ای که در ستاد ملی اربعین به شهرداری مشهد واگذار شده است را به نحو احسنت انجام دهیم.

     

    تعداد بازدید: 70
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    1 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر