اوقات شرعی
 • چهارشنبه،29 آبان 1398
 • ورود
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 44
    کد: 181917
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
    در جلسه کمیسیون بهینه‌سازی مصرف انرژی تاکید شد؛

    تهیه پیوست انرژی برای طرح‌های تفصیلی شهرداری مشهد

    دومین جلسه کمیسیون بهینه‌سازی مصرف انرژی شهرداری مشهد برگزار و در آن بر تهیه پیوست انرژی برای طرح‌های تفصیلی شهرداری مشهد تاکید شد.
    در جلسه کمیسیون بهینه‌سازی مصرف انرژی تاکید شد؛


    به گزارش روابط عمومی معاونت مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد، دومین جلسه کمیسیون بهینه‌سازی مصرف انرژی شهرداری مشهد با حضور مدیرکل پشتیبانی، مدیر کل امور مالی، مدیرکل دفتر نوسازی و تحول سازمانی، مدیرکل دفتر برنامه، بودجه و ارزیابی عملکرد شهرداری و دیگر اعضای این کمیسیون درسالن جلسات شهداء ساختمان مرکز برگزار شد.


    سید کمال الدین شاهچراغی مدیرکل پشتیبانی شهرداری در این جلسه بیان کرد: مشهد بعد از تجربه پیشگام بودن در نورپردازی شهری، بهسازی محیط شهری و استقبال از بهار، این بار هم نوآوری جدیدی را به ادبیات مدیریت شهری ایران خواهد افزود.
    وی ادامه داد: شهرداری مشهد می بایست در بحث مدیریت مصرف انرژی نظام مند و هدفمند گام بردارد و از استانداردهای روز دنیا بهره ببرد، لذا امیدواریم تلفیق برنامه ریزی شهری، طراحی شهری و مدیریت کلان مصرف انرژی، برای اولین بار در ایران در مشهد رخ بدهد؛ امری که می‌تواند متفاوت، متمایز و تجلی بخش مشهد، شهری در کلاس جهانی باشد.


    صالح آبادی، مدیر کل امور مالی شهرداری مشهد نیز به لزوم تهیه دستور العمل راهبردی در حوزه های مختلف طراحی، ساخت، نگهداری و تعمیرات اشاره و بیان کرد: اگر این دستورالعمل ها تهیه یا به روز نشوند، بهینه سازی به معنای واقعی تحقق نمی یابد و به رؤسا و دبیران کارگروه های تخصصی حاضر در جلسه تأکید نمود که به سمت تهیه و اصلاح اینگونه دستورالعمل ها حرکت کنند.

    جمال حسن بارانی، مدیرکل دفتر برنامه، بودجه و ارزیابی عملکرد شهرداری مشهد در این جلسه گفت: بسیار خرسندیم که شهرداری مشهد دغدغه مصرف بهینه انرژی را دارد.
    وی افزود: تاکنون در این مسیر، در مصرف انرژی ساختارسازی صورت گرفته و فرآیندهایی که تحت کنترل نبوده به اتوماسیون تبدیل شده است.
    بارانی خاطرنشان کرد: باید استانداردسازی، هوشمندسازی، تحلیل و سناریوسازی‌های مداخله، هدفمند و فرهنگسازی افکار متناسب با دغدغه را در دستور کار یکسال پیشرو قرار دهیم.

    در این جلسه اقدامات مقرر شد تهیه پیوست انرژی برای طرح‌های تفصیلی، در دستور کار مدیریت شهری قرار گیرد؛ همچنین اقدامات دبیرخانه کمیسیون بهینه‌سازی مصرف انرژی شامل هماهنگی و جهت‌دهی به مباحث کارگروه‌ها، پیگیری ارتقای سامانه اشتراکات، پیگیری تولید اولین نشریه الکترونیکی تخصصی در حوزه انرژی، برقراری ارتباط با حوزه دانشگاهی و دانش بنیان و... بیان و در کنار آن چالش‌های پیش روی احداث نیروگاه خورشیدی نیز بررسی شد.
     

    تعداد بازدید: 44
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    1 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر