اوقات شرعی
 • چهارشنبه،29 آبان 1398
 • ورود
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 58
    کد: 178812
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۴/۱۲
    رضا خواجه نائینی، معاون مالی و پشتیبانی و رییس کمیسیون بهینه‌سازی مصرف انرژی شهرداری مشهد:

    رتبه برتر شهرداری مشهد در طرح پیکسایی برق برای دومین سال متوالی

    معاون مالی شهردار مشهد و رئیس کمیسیون بهینه سازی مصرف انرژی از واگذاری رایگان تعداد 200 دستگاه مانیتورینگ هوشمند میزان مصرف برق به شهرداری مشهد خبر داد.
    رتبه برتر شهرداری مشهد در طرح پیکسایی برق برای دومین سال متوالی

    به گزارش معاونت مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد،دکتر رضا خواجه نائینی دراین خصوص عنوان کرد: از اوایل تابستان سال 1396 کمیسیون بهینه سازی مصرف انرژی با همکاری مناطق و سازمان های وابسته به شهرداری اقدام به عقد تفاهم نامه ای با شرکت توزیع برق مشهد مبنی بر اجرای طرح پیکسایی در ادارات شهرداری مشهد نمود، امری که به سبب آن شهرداری مشهد طی دو سال پیاپی موفق به کسب عنوان دستگاه برتر در این طرح شد.
    وی افزود: پیرو این همکاری مبلغ 3 میلیارد و 600 میلیون ریال، به عنوان پاداش همکاری از قبوض برق شهرداری در ستاد، مناطق و برخی از سازمانها، کسر گردید. علاوه براین با توجه به محاسبات انجام شده حدود 4 میلیارد ریال نیز در پی کاهش مصرف در ساعات پیک و به تبع آن کاهش خرید برق، از هزینه های شهرداری کسر شد.
    خواجه نائینی تصریح کرد: همکاری شهرداری مشهد در طرح پیکسایی برق و تعاملات خوب بین دو دستگاه اجرایی از جمله پرداخت متمرکز قبوض، حذف قبوض کاغذی، عدم خاموشی در سال 97 ناشی از بدهی قبوض، تشکیل بانک اطلاعاتی اشتراکات شهرداری و ... سبب واگذاری رایگان تعداد 200 دستگاه مانیتورینگ هوشمند میزان مصرف برق به ارزش 4 میلیارد ریال توسط شرکت برق به شهرداری مشهد گردید.

    وی با اشاره به اینکه این تجهیزات به دلیل ماهیت بدون سیم بودن، نصب بسیار آسان و قابلیت پایش مصرف برق ساختمان را دارا است، گفت: 100 دستگاه از این تعداد جهت تشویق به کارکنانی که در امر صرفه جویی تلاشی وافر داشته اند واگذار شده است، تا با نصب دستگاه مذکور در منازل مسکونی خود، امکان مدیریت و صرفه جویی در هزینه برق مصرفی فراهم گردد و 100 دستگاه دیگر نیز در ساختمان های اداری شهرداری نصب خواهد گردید.

    در پایان نایب رئیس کمیسیون بهینه سازی مصرف انرژی خاطر نشان کرد: نصب این دستگاه ها در راستای استقرار سیستم مدیریت انرژی (ایزو50001)، زمینه اخذ اطلاعات مصرف و تحلیل نحوه مصرف برق را در نقاط مختلف ساختمان فراهم نموده و به تبع آن امکان اصلاح، تعمیر یا تعویض تجهیزات و دستگاههای پرمصرف مهیا خواهد شد، امیدواریم با همکاری کلیه دستگاه های شهرداری و انجام بازدیدها و اقدامات زیر بنایی توسط کارشناسان مربوطه، در سال جاری نیز شاهد صرفه جویی در مصرف انرژی و هزینه های آن باشیم. 

    تعداد بازدید: 58
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر