اوقات شرعی
 • چهارشنبه،29 آبان 1398
 • ورود
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 511
    کد: 158973
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۶/۳۱
    رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد در برنامه تلوزیونی «اشاره»؛

    باید نرخ نامه الیت به تعرفه سال 94 باز گردد/ نیاز 200 میلیارد تومانی برای احداث پارکینگ‌های پیش بینی شده سال 97 در مشهد

    این پارکینگ‌ها شامل پارکینگ آزادی، مجد، همت و وحدت است که پیش بینی اعتبار احداث آن‌ها چیزی حدود 200 میلیارد تومان است که این درحالی است که 50 میلیارد تومان در بودجه عمومی و 50 میلیارد تومان دیگر در بودجه اقتصادی به آن اختصاص خواهد یافت و این درحالی است که 20 تا 35 میلیارد تومان درآمد فقط از طریق شهروندان در پارک‌های حاشیه‌ای و پارکینگ‌ها حاصل می‌شود.
    باید نرخ نامه الیت به تعرفه سال 94 باز گردد/ نیاز 200 میلیارد تومانی برای احداث پارکینگ‌های پیش بینی شده سال 97 در مشهد

    رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و امور اداری شورای اسلامی شهر مشهد گفت: برای احداث پارکینگ‌های سطح شهر 200 میلیارد تومان نیاز است که تنها 35 میلیارد تومان از محل درآمدهای حاصل از پارک الیت حاصل می‌شود.
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، بتول گندمی در برنامه زنده تلویزیونی «اشاره» که به همت اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری مشهد تهیه و از شبکه خراسان رضوی پخش شد، بیان کرد: شرکت ترافیک هوشمند الیت یا همان مدیریت پارک حاشیه‌ای خودروها در شهرها براساس مصوبه مجلس و آیین نامه هیئت وزیران تشکیل می‌شود که شهرداری‌ها می‌توانند بر اساس مصوبات و آیین نامه، پارک حاشیه‌ای معابر خیابان را مدیریت کنند.
    وی ابراز کرد: در همین راستا نرخ نامه‌ای را باید تعیین کنند که مبنای کار قرار بگیرد که متاسفانه این نرخ نامه در حال حاضر مناسب نیست که باید به میزان نرخ نامه و لایحه سال 94 برسد.
    گندمی در ادامه خاطر نشان کرد: شهرداری مشهد علاوه بر مدیریت پارک حاشیه‌ای، بحث احداث پارکینگ‌هایی را در سال 97 بر حسب نیاز بر عهده دارد که هزینه بالایی را می‌طلبد.
    وی اظهار کرد: این پارکینگ‌ها شامل پارکینگ آزادی، مجد، همت و وحدت است که پیش بینی اعتبار احداث آن‌ها چیزی حدود 200 میلیارد تومان است که این درحالی است که 50 میلیارد تومان در بودجه عمومی و 50 میلیارد تومان دیگر در بودجه اقتصادی به آن اختصاص خواهد یافت و این درحالی است که 20 تا 35 میلیارد تومان درآمد فقط از طریق شهروندان در پارک‌های حاشیه‌ای و پارکینگ‌ها حاصل می‌شود.
    رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و امور اداری شورای اسلامی شهر مشهد ادامه داد: پارکینگ‌های دیگری نیز چون پارکینگ طلاب را در دست احداث داریم که باید تنها از طریق سرمایه‌گذاری احداث شوند چرا که تامین اعتبار از محل درآمدهای الیت امکان پذیر نیست.
    گندمی اضافه کرد: 118 معبر برای پارک‌های حاشیه‌ای مصوب شده است که باید مورد بازنگری قرار بگیرد و عملکرد الیت در پایه‌ای از موارد اصلاح شود که یکی از این موارد حذف الیت در معابری که مراکز آموزشی در آن قرار دارد می‌باشد که باید این موارد توسط شورای همتا تصمیم‌گیری شود.
    وی یادآور شد: بر همین اساس، ما در 4 ماه اخیر، چهار معبر و خیابان را غیر فعال کرده‌ایم و تا مهرماه 14 معبر فعال یا نیمه فعال خواهند شد.
     زهرا غلامی

    تعداد بازدید: 511
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر