اوقات شرعی
 • چهارشنبه،29 آبان 1398
 • ورود
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 99
    کد: 157693
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۶/۰۷
    با رای مثبت اعضا در سی و چهارمین جلسه علنی شورای شهر مشهد محقق می‌شود:

    سرمایه‌گذاری 20 میلیارد تومانی بخش خصوصی جهت تکمیل و بهره‌برداری از پارک مینیاتوری / یارانه 1000 تومانی شهرداری مشهد برای پرداخت کنندگان الکترونیکی کرایه اتوبوس

    در این قرارداد هم هزینه نگهداری پارک مینیاتوری بر عهده سرمایه‌گذار بوده و هم 35 ماکت جدید و مبلمان پارکی با سرمایه گذاری 20 میلیاردی ایجاد می‌شود که 10 درصد از درآمد ناخالص سرمایه‌گذار نیز باید به شهرداری پرداخت شود.
    سرمایه‌گذاری 20 میلیارد تومانی بخش خصوصی جهت تکمیل و بهره‌برداری از پارک مینیاتوری / یارانه 1000 تومانی شهرداری مشهد برای پرداخت کنندگان الکترونیکی کرایه اتوبوس

     شورای اسلامی شهر مشهد در سی و چهارمین جلسه علنی خود به لایحه شهرداری مبنی بر واگذاری 30 ساله پارک مینیاتوری به بخش خصوصی جهت سرمایه‌گذاری، نگهداری و بهره‌برداری رای مثبت داد.
    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا حیدری، رئیس شورای اسلامی شهر در سال دوم فعالیت شورای پنجم، آغازگر سی و چهارمین جلسه علنی این شورا بود. سپس اعضا و میهمانان به مدت 30 دقیقه به سخنان علیرضا رشیدیان، استاندار خراسان رضوی که به مناسبت هفته دولت، با همراهی تقی‌زاده خامسی، شهردار مشهد و فرماندار این شهر در این جلسه علنی حاضر بود گوش فرا دادند.
    نرخ بلیت اتوبوس و مینی‌بوس در مشهد بدون تغییر ماند
    اولین دستور کار این جلسه علنی به بررسی لایحه دو فوریتی شهرداری در خصوص تعیین نرخ بلیت و کرایه خطوط اتوبوسرانی و مینی بوس رانی شهر مشهد مقدس بود.
    محمدرضا حیدری، رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در این خصوص گفت: هیچ افزایش قیمتی در جدول جدید نداریم فقط در این جدول بر بهای پرداخت الکترونیک و پرداخت نقدی تصریح شده است.
    وی افزود: شهرداری به پرداخت کنندگان الکترونیک یک هزار تومان و به پرداخت کنندگان نقدی بهای بلیت اتوبوس، 500 تومان تخفیف از بهای تمام شده قائل می‌شود.
    وی همپنین خاطرنشان ساخت: باید مشخص شود میزان بودجه و هزینه شهرداری جهت تخفیف قائل شده برای سرویس دهی رایگان ناوگان اتوبوسرانی در مناسبت‌های مختلف طی یک سال چه میزان است و به مردم اعلام شود.
    کاهش 15 درصدی فرار بلیت اتوبوس با اعمال بهای نقدی 1000 تومانی
    وحید برکچی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد نیز در این خصوص بیان داشت: متوسط بهای تمام شده بلیت اتوبوس در مشهد یک هزار و 500 تومان است که کسانی که با من کارت و کیپاد این هزینه را پرداخت می‌کنند از تخفیف یک هزار تومانی برخوردارند.
    وی ادامه داد: در مورد بخش‌های رایگان نیز چون قبلا موردی به شورا لایحه ارائه می‌شد لذا تصمیصم بر این شد که یک لایحه جامع برای همه ارائه خدمات رایگان ناوگان اتوبوسرانی در مناسبت‌های مختلف به شورا ارائه گردد.
    وی عنوان کرد: با افزایش مبلغ پرداخت نقدی از 500 به یک هزار تومان، فرار بلیت از 20 درصد به 5 درصد کاهش یافته است یعنی 15 درصد فرار بلیت کاهش یافته است.
    در نهایت این لایحه دو فوریتی تصویب شد.
    در این مصوبه شه شهرداری مشهد مقدس اجازه داده شده است که در طول سال و با رعایت سقف بودجه مصوب، نسبت به ارائه خدمات رایگان به مراسم و برنامه‌های عمومی شامل روز نیمه شعبان و میلاد امام رضا(ع) برای خطوط منتهی و عبوری از حرم مطهر، به شرکت کنندگان در راهپیمایی‌های سراسری یوم‌الله 22 بهمن و روز جهانی قدس از ابتدای شروع سرویس دهی تا ساعت 15 از مبادی اعلام شده به محل شروع راهپیمایی و از محل پایان راهپیمایی به مبادی مشخص شده، به شرکت کنندگان در راهپیمایی‌های دانش‌آموزی 13 آبان و 12 بهمن به صورت دربستی از مدارس مشخص شده و اعلاک شده در سطح شهر و به تماشاچیان مسابقات لیگ برتر فوتبال از یک ساعت قبل از بازی از مبادی مشخص شده و از زمان پایان بازی تا یک ساعت بعد انجام دهد.
    تصویب تفریغ بودجه 143 میلیارد ریالی موسسه شهرآرا
    دومین دستور کار این جلسه علنی به بررسی نظریه کمیسیون تلفیق و نظریه کمیسیون فرهنگی در خصوص لایحه شهرداری در زمینه تفریغ بودجه سال 1396 موسسه فرهنگی شهرآرا اختصاص داشت.
    تفریغ بودجه این موسسه که از حیث منابع و مصارف مبلغ 143 میلیارد و 946 میلیون و 617 هزار ریال بوده و نسبت به اصلاح بودجه سال 96 به میزان 11 درصد افزایش داشته است، تصویب شد.
    در تبصره‌های این تفریغ بودجه آمده است با توجه به اینکه زیان انباشته موسسه فرهنگی شهرآرا در ترازنامه بیش از 50 درصد سرمایه است، شهرداری مکلف است هر چه زودتر نسبت به افزایش یرمایه اقدام نماید. همچنین تاکید شده است نسبت به تعیین مکان جدید برای این موسسه در سال 97 اقدام شود.
    محمدرضا حیدری، رئیس شورای شهر مشهد عنوان کرد: تفریغ بودجه بر اساس نظر حسابرسان رسمی آماده شده و بعد از بررسی در کمیسیون تخصصی، به کمیسیون تلفیق آمده و سپس راهی صحن علنی می‌شود.
    تفریغ بودجه 309 میلیارد ریالی سال 96 سازمان اجتماعی فرهنگی تصویب شد
    اعضا درسومین دستور کار، به بررسی نظریه کمیسیون تلفیق و نظریه کمیسیون فرهنگی در خصوص لایحه شهرداری در زمینه تفریغ بودجه سال 96 سازمان اجتماعی فرهنگی پرداختند.
    تفریغ بودجه این سازمان نیز که از حیث منابع و مصارف مبلغ 309 میلیارد و 130 میلیون و 420 هزار ریال بوده و نسبت به اصلاح بودجه سال 96 با کاهش 20 درصدی روبرو بوده است، تصویب شد.
    رای مثبت شورا به تفریغ بودجه 28 میلیارد ریالی سال 96 شرکت گردشگری عمران و توسعه هفت حوض
    دیگر دستور کاری که در این جلسه علنی مورد بررسی قرار گرفت، نظریه کمیسیون تلفیق و نظریه کمیسیون عمران و شهرسازی در خصوص لایحه شهرداری در زمینه تفریغ بودجه سال 96 شرکت گردشگری عمران و توسعه هفت حوض بود.
    تفریغ بودجه 28 میلیارد و 56 میلیون و 127 هزار ریالی این شرکت که نسبت به اصلاح بودجه سال 96 با کاهش 50 درصدی مواجه بوده است نیز تصویب شد.
    تکمیل 50 ماکت بوستان مینیاتوری با سرمایه‌گذاری 12 میلیارد تومانی بخش خصوصی
    در ادامه این جلسه علنی نیز، نظریه کمیسیون اقتصادی و نظریه کمیسیون حقوقی و همچنین نظریه کمیسیون خدمات شهری در خصوص لایحه شهرداری در زمینه الحاقیه قرارداد بوستان مینیاتوری بررسی شد.
    سید محسن حسینی پویا، رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر در این باره گفت: هدف این است که پارک منحصر به فرد مینیاتوری به تدریج به صورت خود گردان اداره شود و نه تنها هزینه‌ای بر روی دست شهرداری نگذارد بلکه درآمدزا باشد.
    خلیل الله کاظمی، معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد نیز در این رابطه اظهار داشت: بر اساس مطالعات قرار بوده که 50 ماکت یا المان مربوط به هویت‌های تاریخی کشورمان را در این پارک داشته باشیم. ابتدا 9 المان ساخته شد. امسال نیز 4 المان در حال ساخت است که با اعتبارات شهرداری صورت میگیرد که 36 المان دیگر باقی می‌مانند.
    وی هزینه ساخت هر المان را حدود 400 تا 600 میلیون تومان عنوان کرد و افزود: حدود 800 میلیون تومان نیز هزینه نگهداری سالیانه پارک مینیاتوری است. ما در این مدت نتوانسته‌ایم به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری مشهد این پارک را مطرح نماییم لذا تصمیم گرفتیم این پارک به عنوان یکی از پروژه‌ها، واگذار شود تا هم تکمیل و هم نگهداری آن توسط بخش خصوصی انجام شود.
    کاظمی تصریح کرد: 12 میلیارد تومان برای تکمیل المان‌های باقیمانده این پارک لازم است. یکی از کارهایی که باید سرمایه‌گذار انجام دهد تبلیغات برای جذب مردم جهت دیدن از این پارک می‌باشد.
    هزینه 20 میلیارد تومانی سرمایه‌گذار برای توسعه، تکمیل و نگهداری 30 ساله پارک مینیاتوری
    رضا خواجه نایینی، معاون شهردار نیز در رابطه با این لایحه بیان کرد: یکی از رویکردهای شورا و شهرداری در این دوره، این بود که ما هم از لحاظ نیرویی و هم بودجه‌ای مدیریت‌هایی بکنیم تا هم هزینه‌ها و هم تعداد نیروها افزایش پیدا نکند لذا به سمت قراردادهای بی او تی رفتیم تا رضایتمندی مردم نیز حاصل شود. وی افزود: در این قرارداد هم هزینه نگهداری پارک مینیاتوری بر عهده سرمایه‌گذار بوده و هم 35 ماکت جدید و مبلمان پارکی با سرمایه گذاری 20 میلیاردی ایجاد می‌شود که 10 درصد از درآمد ناخالص سرمایه‌گذار نیز باید به شهرداری پرداخت شود.
    حمیدرضا موحدی‌زاده، نایب رئیس شورای شهر مشهد با تشکر از اقدامات صورت گرفته در پارک مینیاتوری، ابراز کرد: با هزینه‌های صورت گرفته، المان‌های ساخته شده در پارک مینیاتوری چنگی به دل نمی‌زند.
    در نهایت اعضا به این لایحه رای مثبت دادند.
    در ماده واحده این مصوبه آمده است در اجرای تبصره 7 مصوبه مورخه 13 تیرماه سال 96 در خصوص احداث و تکمیل بوستان مینیاتوری به روش ساخت، بهره‌برداری و انتقال (BOT) ، با اصلاحیه قرارداد پروژه یاد شده به شرح پیوست مبنی بر احداث و تکمیل فضاها و توسعه ماکت‌ها و المان های بوستان مینیاتوری به مبلغ 193 میلیارد و 472 میلیون ریال و به مدت 30 سال کامل شمسی به عنوان دوره ساخت و دوره بهره‌برداری موافقت شد.
    لازم به ذکر است این جلسه علنی شورای پنجم شهر مشهد با حضور و سخنرانی شهیندخت مولاوردی، دستار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی خاتمه یافت.
    احمد پورمفردی

    تعداد بازدید: 99
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر