اوقات شرعی
 • چهارشنبه،29 آبان 1398
 • ورود
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 212
    کد: 155168
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۴/۲۶
    مدیر امور شورای اسلامی شهر و شهرداری مشهد مقدس

    بررسی اصلاح مصوبه بازنگری دستورالعمل برونسپاری وصول مطالبات شهرداری

    در راستای تحقق اهداف اصل 44 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، شهرداری مشهد مقدس، نسبت به انتخاب و بکارگیری کارگزاران درآمدی اقدام کرده است.
    بررسی اصلاح مصوبه بازنگری دستورالعمل برونسپاری وصول مطالبات شهرداری

    مدیر امور شورای اسلامی شهر و شهرداری مشهد مقدس با اشاره به برگزاری هشتمین جلسه کمیته بررسی لوایح در سال 1397، از بررسی پیش‌نویس لایحه "اصلاح مصوبه بازنگری دستورالعمل برونسپاری وصول مطالبات شهرداری" در این جلسه خبر داد.
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، مریم علیزاده در این جلسه گفت: برون‌سپاری و استفاده بهینه از توان و ظرفیت بخش خصوصی در امور شهرداری، منجر به چابک‌سازی و تسهیل فرایندهای اداری، ایجاد فضای رقابتی و سرعت‌بخشی به انجام‌امور و خدمات‌رسانی به مردم خواهد شد.
    وی افزود: بر همین اساس و در راستای تحقق اهداف اصل 44 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، شهرداری مشهد مقدس، نسبت به انتخاب و بکارگیری کارگزاران درآمدی اقدام کرده است.
    مدیر امور شورای اسلامی شهر و شهرداری مشهد مقدس با اشاره به تاثیر برونسپاری وصول درآمدها و عوارض شهرداری بر مدیریت هزینه‌ها و افزایش سرعت وصول درآمدها و عوارض اعم از تعقیبی و انتظاری، افزود: بر همین اساس کمیته بررسی لوایح با ارسال لایحه پس از انجام اصلاحاتی، به شورای اسلامی شهر موافقت نمود.
    رییس کمیته بررسی لوایح در خصوص مصوبه دیگر این جلسه گفت: موضوع تقسیم‌بندی جدید حوزه‌های درآمدی نیز توسط اعضای کمیته مورد بررسی قرار گرفت که با توجه به تاثیر آن بر توسعه عادلانه خدمات و امکانات در مناطق شهری، مقرر شد لایحه مربوط پس از انجام اصلاحاتی، به شورای اسلامی شهر ارسال شود.
    وی سومین دستور کار این جلسه را موضوع دریافت عوارض از وسایل نقلیه سبک و سنگین عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه تردد وسایل یاد شده منجر به ایجاد عوارضی از جمله افزایش آلودگی‌های زیست محیطی، افزایش ترافیک، آسیب به زیرساخت‌های جاده‌ای و ... می‌شود، کمیته بررسی لوایح به منظور بهبود منابع و درآمدهای شهرداری و تامین بخشی از هزینه‌های مدیریت و ساماندهی عوارض مذکور، با ارسال لایحه به شورای اسلامی شهر موافقت کرد.

    تعداد بازدید: 212
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر