اوقات شرعی
 • چهارشنبه،29 آبان 1398
 • ورود
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 135
    کد: 153552
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
    یست‌و‌یکمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان، عمران، معماری و تجهیزات سرمایشی و گرمایشی

    پیش‌بینی موج تقاضا برای ساخت‌و‌ساز ؛ اظهارات رئیس کمیسیون عمران شورا در افتتاحیه نمایشگاه صنعت ساختمان

    بیست‌و‌یکمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان، عمران، معماری و تجهیزات سرمایشی و گرمایشی، عصر روز گذشته با حضور معاون اقتصادی استانداری خراسان رضوی، اعضای شورای اسلامی شهر و معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد افتتاح شد.
    پیش‌بینی موج تقاضا برای ساخت‌و‌ساز ؛ اظهارات رئیس کمیسیون عمران شورا در افتتاحیه نمایشگاه صنعت ساختمان

    بیست‌و‌یکمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان، عمران، معماری و تجهیزات سرمایشی و گرمایشی، عصر روز گذشته با حضور معاون اقتصادی استانداری خراسان رضوی، اعضای شورای اسلامی شهر و معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد افتتاح شد.
    به گزارش خبرنگار شهرآرا، رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر مشهد در حاشیه این مراسم، در جمع خبرنگاران گفت: صنعت ساختمان با حدود ٣٠٠ شغل و بنگاه اقتصادی ارتباط مستقیم دارد و رونق در این بخش، می‌تواند به ایجاد اشتغال پایدار و توسعه اقتصادی کمک کند.
    محمدهادی مهدی‌نیا افزود: در چند سال اخیر صنعت ساختمان دوره رکود را پشت سر گذشت اما خوشبختانه از ابتدای امسال مجددا شاهد ایجاد رونق نسبی در بخش ساخت‌و‌ساز هستیم که نوید‌دهنده روزهای خوب این صنعت است.
    وی از پیش‌بینی رشد ساخت‌و‌سازها در ماه‌های آینده خبر داد و گفت: به منظور اصلاح فرآیندها و ایجاد زمینه‌های لازم برای رونق صنعت ساختمان، تسهیل صدور پروانه ساختمانی از سوی مدیریت شهری، در دستور کار شورای پنجم قرار دارد.
    رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر مشهد بیان کرد: بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر که به تأیید هیئت تطبیق مصوبات فرمانداری رسیده است و هفته آینده ابلاغ می‌شود، مدت زمان صدور پروانه ساختمانی به سه روز کاهش می‌یابد.
    وی ادامه داد: بدنه مدیریت شهری برای پاسخ‌گویی به موج احتمالی تقاضا برای ساخت‌و‌ساز در کوتاه‌ترین زمان ممکن آمادگی لازم را دارد.
    رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر مشهد ارتقای کیفیت در صنعت ساختمان را ضروری برشمرد و گفت: بر اساس استانداردهای جهانی، یک ساختمان پس از گذشت بازه زمانی ١٠٠ ساله فرسوده می‌شود اما در ایران این رقم حدود ٣٠ تا ۴٠ سال است.
    مهدی‌نیا اظهار کرد: برای افزایش کیفیت ساخت‌و‌سازها در سال‌های اخیر اقدامات خوبی انجام شده است اما هنوز با استانداردهای جهانی در این زمینه فاصله بسیاری داریم.

    تولیدات صنعت ساخت‌و‌ساز
    معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی هم در حاشیه مراسم افتتاحیه این نمایشگاه در جمع خبرنگاران گفت: تولیدات شرکت‌های ایرانی در حوزه صنعت ساختمان از شاخص کیفی بسیار خوب و مطابق استانداردهای روز دنیا برخوردار
    است.
    میرزایی با بیان اینکه ما نیاز به هیچ کالای مشابه خارجی در صنعت ساخت‌و‌ساز نداریم، افزود: امیدواریم با حمایت از فعالان صنعت ساخت‌و‌ساز و بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود، از ورود کالاهای مصرفی بخش ساختمان که در داخل کشور مشابه آن‌ها وجود دارد، جلوگیری شود.
    وی بیان کرد: خراسان رضوی از استان‌هایی به شمار می‌رود که دارای ظرفیت‌های گسترده برای سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف اقتصادی اعم از ساختمان، صنعت و کشاورزی است و به همین دلیل بخش خصوصی داخلی و خارجی علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در این بخش‌هاست.
    معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: قطعا با تسهیل شرایط و رفع موانع موجود، روزهای خوبی در انتظار سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی خواهد بود.
    مدیرعامل شرکت نمایشگاه بین‌الملی مشهد هم در جمع خبرنگاران گفت: نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان، عمران و معماری که از ٢٩ خرداد آغاز به کار کرده است، به مدت چهار روز تا ٢ خرداد ادامه داد.
    علیرضا هوشنگ نژاد افزود: ٢۵٠ شرکت داخلی و خارجی در قالب ٢۵٠ غرفه در این دوره نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان، عمران و معماری آخرین توانمندی‌های خود را در معرض دید عموم قرار داده‌اند. مدیرعامل شرکت نمایشگاه بین المللی مشهد گفت: در بیست‌‌و‌یکمین نمایشگاه صنعت ساختمان، نمایندگانی از ١١ کشور جهان مانند انگلیس، کره و ایتالیا حضور پیدا کرده‌اند.

    تعداد بازدید: 135
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 1
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر