اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 159
    کد: 151166
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۲/۱۸
    در دومین جلسه کمیته بررسی لوایح شهرداری در سال 97 بررسی شد؛

    تعیین منابع درآمدی پایدار شهری در راستای توسعه حمل و نقل ریلی شهری مشهد

    کمیته بررسی لوایح مستند به ماده 9 قانون حمایت از سامانه‌های حمل و نقل ریلی شهری و در اجرای بند 16 ماده 71 قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی و به منظور مشارکت شهروندان و تحقق منابع درآمدی پایدار شهری در این زمینه با کلیات موضوع موافقت نمود.
    تعیین منابع درآمدی پایدار شهری در راستای توسعه حمل و نقل ریلی شهری مشهد

    مدیر امور شورای اسلامی شهر و شهرداری مشهدمقدس با اشاره به برگزاری دومین جلسه کمیته بررسی لوایح در سال 1397، از بررسی پیش‌نویس لایحه تعیین منابع درآمدی پایدار شهری در راستای توسعه حمل و نقل ریلی شهری در این جلسه خبر داد.
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، مریم علیزاده افزود: احداث و توسعه شبکه حمل و نقل ریلی شهری (خطوط قطار شهری) یکی از عوامل موثر در کاهش ترافیک و به تبع آن، کاهش آلودگی هوا، افزایش ایمنی و بهبود زیست‌پذیری کلانشهرها بوده و به یک موضوع دارای اولویت تبدیل شده است. مسئله‌ای که در این میان از اهمیت اساسی برخوردار است تامین منابع مالی و اعتباری وسیع و گسترده برای احداث و توسعه این گونه از شبکههاست.
    وی بیان کرد: بر همین اساس کمیته بررسی لوایح مستند به ماده 9 قانون حمایت از سامانه‌های حمل و نقل ریلی شهری و در اجرای بند 16 ماده 71 قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی و به منظور مشارکت شهروندان و تحقق منابع درآمدی پایدار شهری در این زمینه با کلیات موضوع موافقت نمود.
    به گفته علیزاده، همچنین مقرر شد مدیریت درآمدهای عمومی نسبت به اصلاح پیش‌نویس لایحه اقدام کند و آن را در قالب برنامه زمانی مشخص توام با آنالیز دقیق و کارشناسی ارائه نماید.
    رییس کمیته بررسی لوایح شهرداری مشهد با اشاره به یکی دیگر از پیش‌نویس لوایح که در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت، ادامه داد: این پیش‌نویس درخصوص انعقاد قراردادها و پیمانهای خدماتی سازمان پایانه‌های مسافربری در حوزه‌های نظافتی، فضای سبز، تاسیسات، حفاظت فیزیکی، تعمیر و نگهداری به صورت سه ساله بوده که کمیته بررسی لوایح ضمن بررسی سوابق موضوع در شهرداری مشهد و تجربیات موجود در سایر شهرداریها، به منظور کاهش هزینههای اجرایی مربوط به برگزاری مناقصات و ایجاد انگیزه در پیمانکاران با کلیات پیش نویس لایحه موافقت کرد.
    وی افزود: مقرر شد سازمان پایانه‌های مسافربری نسبت به تحلیل و کارشناسی دقیق‌تر موضوع و ارائه اطلاعات تفصیلی و جزئی‌تر در این خصوص اقدام نماید.
    شایان ذکر است؛ هر دو پیش‌نویس لایحه ارائه شده پس از دقیق‌سازی کامل و نهایی شدن به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس ارسال خواهد شد.

    تعداد بازدید: 159
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر