یکشنبه, ۱۸ مهر ۱۴۰۰ ۱۳:۲۹ ۱۰۲
طبقه بندی:
  • خبر
  • برگزیده
  • حوزه معاونت
چچ
2KfYs9in2LMg2KzYp9io2YfigIzYrNin2YrZiuKAjNmH2Kcg2Ygg2KrYutmK2YrYsdmH2KfYjCDZhti02KfZhiDYr9in2K/ZhiDZvtmK2YjYs9iq2q/ZiiDYp9iz2Ko=

شهردار جهان‌شهر مشهد الرضا(ع) در آیین تکریم و معارفه معاون مالی و پشتیبانی شهرداری:

اساس جابه‌جایی‌ها و تغییرها، نشان دادن پیوستگی است

شهردار جهان‌شهر مشهد با تاکید بر وجود اهداف مشترک علی رغم برخی اختلاف نظرها، گفت: این نظام یک فرمانده بیشتر ندارد و هدف ما یکی بوده است. اساس این جابه‌جایی‌ها و تغییرها، نشان دادن پیوستگی است. امروز عزیزی وارد می‌شود که هنوز سنگر قبلی خود را تحویل نداده به آن سنگر جدیدی می‌دهند و این بدین معنا است که همه ما در امتداد و در حال حرکت هستیم.

به گزارش روابط عمومی معاونت مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد، سید عبدالله ارجائی در آیین تکریم و معارفه معاون مالی و پشتیبانی و مدیرکل هماهنگی و تعاملات حوزه شهردار مشهد که با حضور معاونین شهردار و جمعی از اعضای شورای شهر برگزار شد، اظهار کرد: بنده معتقدم که نظام جمهوری اسلامی ایران یک سازمان و یک ساختار است. این که در این نظام دستگاه‌های مختلف و قوای متعدد وجود دارد و هر فردی در این نظام در هر پستی مشغول به خدمت باشد به این دلیل است که مردم طرف حساب خود را بشناسند.

وی با اشاره به جابجایی و تغییرات در پست‌های مدیریتی، ادامه داد: این نظام یک فرمانده بیشتر ندارد و هدف ما یکی بوده است. اساس این جابه‌جایی‌ها و تغییرها، نشان دادن پیوستگی است. امروز عزیزی وارد می‌شود که هنوز سنگر قبلی خود را تحویل نداده به آن سنگر جدیدی می‌دهند و این بدین معنا است که همه ما در امتداد و در حال حرکت هستیم و هدف‌های عالیه ما آنقدر با هم مشترک است که صحبت کردن در خصوص نقاط اختلاف، چیزی جز تمام کردن فرصت‌ها نخواهد بود.

شهردار جهان‌شهر مشهد بیان کرد: زمانی که برای جایگاه شهرداری مشهد انتخاب شدم، چند ملاک که شامل پاک دستی، اعتقاد به مبانی انقلاب در عمل، مسئولیت پذیری، تخصص نگاه عالمانه و رفتار جهادی بود را سر لوحه کار خود قرار دادم و ملاک ما برای انتخاب همکاری این موارد است.

ارجائی با اشاره به حکم انتصاب مدیرکل هماهنگی و تعاملات حوزه شهردار مشهد، تصریح کرد: از آقای علوی مقدم خواستار آن هستم که این روحیه ها را در درون شهرداری گسترش دهند و تمامی پیشنهادات در این قالب ارائه شود. آقای علوی مقدم از چهره‌های آشنای شهرداری است و ما تعامل با دستگاه‌های اجرایی، دولت، قوه قضاییه و مجلس را از ایشان می‌خواهیم و از همه همکاران خود می‌خواهم نهایت همکاری را با ایشان انجام دهند.

اختیارات مناطق افزایش یابد

وی تاکید کرد: تعامل با سازمان‌ها علی الخصوص مناطق شهرداری برای ما بسیارحائز اهمیت است. مبنای ما بر این بوده که اختیارات مناطق را افزایش دهیم، هدف ما این بوده که مناطق به خوبی تقویت شود. همچنین خواسته ما از آقای علوی مقدم این است که مناطق را فعال کنند. رفتار کارمندان مناطق پیشانی ما است و رفتار آن ها به پای ما گذاشته می شود.

ارجائی با طرح این سوال که در حال حاضر چند درصد از درآمدهای ما پایدار است؟ عنوان کرد: در حوزه مالی و پشتیبانی نیز یکی از مسائل عمده بالا بردن نسبت درآمدهای پایدار به کل درآمدهای شهرداری است. این امر جایی است که مهندس مومنی باید به آن ورود پیدا کنند و اهتمام ویژه‌ای داشته باشند. هرچه این نسبت بیشتر شود، شهرداری در تحقق اهداف خود موفق تر عمل خواهد کرد.

خواسته من شکستن کلیشه‌های قدیمی درآمدی است

وی با بیان اینکه توسعه به قیمت فروش آینده و فرصت های بعدی، هنر نیست؛ خاطرنشان کرد: احصای منابع جدید درآمدی و شکستن کلیشه‌های قدیمی درخواست من از معاون مالی و پشتیبانی خواهد بود.

شهردار مشهد با اشاره به اینکه وصول مطالبات امری مهم است، ادامه داد: به این امر نیز باید نگاه ویژه‌ای داشته باشیم. در گذشته هیچ معلوم نبود که املاک شهرداری در کجای شهر وجود دارد، اما در حال حاضر وضعیت تغییر کرده است.

ارجائی افزود: ساماندهی اموال، املاک و دارائی‌های شهرداری باید اولویت قرار گیرد. در هر صورت ما زمانی که این اموال را خریداری کردیم از هفت‌خوان رستم عبور کردیم. خواهش من توجه به وضعیت رفاه، سلامت و معیشت همکاران است.

وی با بیان اینکه همه اعضای یک خانواده هستیم، اضافه کرد: بنده چندین سال است که مهندس مومنی را می‌شناسم و ایشان از توانمندی بالایی برخوردار هستند. با دکتر خواجه نائینی نیز سابقه رفاقت دارم و در گذشته به آقای کلائی اعلام کردم یکی از بزرگترین شانس‌های شما وجود ایشان است. از ایشان می‌خواهیم به ما کمک کنند تا از تجربه‌هایشان استفاده کنیم. اگر مبنای ایشان بر ماندن بود، ما استقبال می‌کردیم.

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.8085079193115
Qt: 1.5472767353058