شنبه, ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۹:۳۱ ۲۷
طبقه بندی: برگزیده
چچ
تقویت حمایت های مدیریت شهری از خانواده های تحت پوشش کمیته امداد

معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد خبر داد

تقویت حمایت های مدیریت شهری از خانواده های تحت پوشش کمیته امداد

معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد گفت: مدیریت شهری به دنبال راهکاری برای تقویت کمک‌ها و حمایت‌های خود ویژه ایتام و خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد است؛ برهمین اساس لایحه حمایتی مدیریتی شهری از این مجموعه به زودی آماده و برای تصویب به شورای شهر ارسال می‌شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد، رضا خواجه ‌نائینی در حاشیه بازدید از برخی کارگاه‌های مددجویان کمیته امداد، منازل زنان سرپرست خانوار و ایتام و همچنین اردوگاه ثامن‌الائمه که بتول گندمی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر را همراهی می‌کرد، با بیان اینکه همکاری‌های بین شهرداری و کمیته امداد از چند منظر ادامه دارد، اظهارکرد: یکی از این حوزه‌ها، موضوع بازآفرینی بوده که مدتی است در محدوده شهرک شهیدرجایی اجرایی شده است؛ به نحوی که زمین و پروانه با مصوبه شورای شهر در اختیار کمیته امداد قرار گرفته تا این مجموعه نسبت به ساخت مسکن برای خانواده‌های تحت پوشش خود اقدام کند.

وی در ادامه گفت: در بحث توزیع بسته‌های کمک معیشتی نیز شهرداری مشهد به یاری افراد تحت پوشش کمیته امداد آمده است؛ به نحوی که حدود 100 هزار بسته به لیست مورد تایید کمیته امداد و برخی کارگران شهری اختصاص یافته است.

معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد با بیان اینکه در این بازدید به دنبال راهکاری برای کمک بیشتر به ایتام و خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد هستیم، افزود: برهمین اساس مقرر شد آمار دقیق‌تری توسط این مجموعه ارائه شود تا لایحه حمایتی مدیریت شهری پس از آن برای بررسی و تصویب به شورای شهر ارسال گردد.

خواجه‌نائینی خاطرنشان کرد: موضوع حمایت از درراه‌ماندگان براساس قانون جزو وظایف شهرداری‌هاست ولی در دوره شورای پنجم، شهرداری فراتر از مسئولیت‌های قانونی، به‌عنوان مدیریت شهری، در حوزه‌های مختلف ورود کرده که اغلب اثرگذار نیز بوده است.