شنبه, ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۹:۱۶ ۱۸
طبقه بندی: برگزیده
چچ
گامهای مدیریت شهری برای بکارگیری پنل های خوشیدی

معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد اعلام کرد

گامهای مدیریت شهری برای بکارگیری پنل های خوشیدی

معاون مالی و پشتیبانی شهردار مشهد اقدامات انجام ‌شده شهرداری برای بهره‌گیری از انرژی خورشیدی را تشریح نمود.

به گزارش روابط عمومی معاونت مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد، رضا خواجه‌نائینی در تشریح اقدامات انجام ‌شده شهرداری برای بهره‌گیری از انرژی خورشیدی گفت: در گام نخست، سال 97 با اعتبار 1.3 میلیارد ریال، اولین نیروگاه خورشیدی بر پشت بام شهرداری منطقه 4 نصب شد.


وی افزود: خرید پنل‌های خورشیدی به ظرفیت 633 مگاوات با بودجه 25 میلیارد ریالی و اجرای فاز اول پروژه در سال 1399 با احداث و بهره‌برداری از 10 نیروگاه خورشیدی به ظرفیت 195 کیلو وات با قابلیت مانیتورینگ برخط و بودجه 11 میلیارد ریالی انجام پذیرفت که در مجموع قابلیت تولید انرژی سالیانه 336 مگاوات ساعت محقق شد. طی این‌اقدامات بنا به ارزیابی‌های شرکت توزیع نیروی برق مشهد، شهرداری مشهد در طرح ملی تأمین حداقل 20 درصد برق مصرفی ساختمان‌ها از انرژی‌های تجدیدپذیر در میان دستگاه‌های دولتی و نهادهای عمومی غیردولتی مشهد رتبه اول را کسب کرد.


معاون مالی و پشتیبانی شهردار مشهد افزود: از اسفندماه 1399 فاز دوم پروژه با پیشرفت چهل‌درصدی در حال اجراست که در آن 7 نیروگاه دیگر به ظرفیت 275 کیلووات و بودجه 25 میلیارد ریالی تا اواخر اردیبهشت‌ماه سال 1400 به بهره‌برداری خواهد رسید.


خواجه‌نائینی گفت: امسال فاز سوم پروژه نیز به ظرفیت 163 کیلووات اجرا خواهد شد و با این نیروگاه‌ها، ظرفیت تولیدی به مجموع ظرفیت 648 کیلووات و تولید انرژی سالیانه 1036 مگاوات ساعت اجرا می‌شود و شهرداری مشهد به عنوان پرچم‌دار بهره‌گیری از انرژی خورشیدی برای مصارف ساختمان‌های خود در بین کلان‌شهرهای کشور معرفی خواهد شد.