شنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۱۵ ۲۶۵۱
طبقه بندی:
چچ
موج جدید استخدام نیروهای تخصصی در شهرداری مشهد

موج جدید استخدام نیروهای تخصصی در شهرداری مشهد

در سال های اخیر مسئولیت ها و وظایف کیفی شهرداری توسعه زیادی پیدا کرده و متناسب با این وظایف و ماموریت ها استفاده از تجربیات و تخصص نیروهای کارشناس در رشته های متنوع تحصیلی از ضروریات است.

شهرداری مشهد بر این اساس و با هماهنگی های صورت گرفته با وزارت کشور، دی ماه سال گذشته اقدام به برگزاری آزمون استخدامی با هدف جذب نیروهای تخصصی کرده است.
به گزارش روابط عمومی معاونت اداری و مالی شهرداری مشهد، معاون اداری و مالی شهرداری مشهد از ورود و به کارگیری موج جدیدی از نیروهای تخصصی در شهرداری مشهد خبر داد.
ابوالفضل انتظاری با اشاره به این موضوع که آزمون استخدامی برای جذب نیرو در شهرداری های سراسر استان و به سفارش سازمان شهرداری ها و دهیاری ها و با همکاری سازمان سنجش برگزار شد، گفت: 12هزار و 190نفر در آزمون استخدامی شهرداری مشهد شرکت کردند.
وی ادامه داد: 7 هزار و 417 نفر از این تعداد به طور خاص جهت اشتغال در بخش های مختلف شهرداری برای مناطق و حوزه ستادی و 4 هزار و 733 نفر نیز جهت اشتغال در سازمان آتش نشانی شرکت کرده اند.
81 درصد شرکت کنندگان آزمون استخدامی مرد هستند
به گفته وی از 7 هزار و 417 نفر شرکت کننده در این آزمون 5 هزار و 116 نفر معادل 81 درصد شرکت کنندگان مرد و دو هزار و 301 نفر معادل 19درصد زن بوده اند.
معاون اداری و مالی شهرداری مشهد افزود: نیروهای مورد نیاز سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی مرد می باشند و به همین جهت همه شرکت کنندگان در این بخش مردان هستند.
وی در خصوص مدرک تحصیلی شرکت کنندگان در آزمون استخدامی شهرداری مشهد گفت: از مجموع متقاضیان استخدام در شهرداری شش هزار و 706 نفر لیسانس، 704 نفر فوق لیسانس و 7 نفر نیز دارای مدرک دکترا می باشند.
انتظاری افزود: مدرک مورد نیاز جهت به کارگیری نیرو در سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد دیپلم می باشد که مجموع شرکت کنندگان با ارائه مدرک دیپلم در این آزمون ثبت نام کرده اند.
انتخاب 920 نفر از شرکت کنندگان آزمون استخدامی
وی در خصوص نتایج این آزمون و تعداد نیروی به کار گرفته شده برای خدمت در شهرداری مشهد، بیان داشت: پس از بررسی های انجام شده و اعلام نتایج 620 نفر از ثبت نام کنندگان در رشته های تخصصی مختلف در شهرداری و 300 نفر نیز برای خدمت در سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی استخدام می شوند.
وی با بیان اینکه سازمان سنجش بر اساس نمره آزمون به تعداد استخدام افراد مورد نیاز اسامی را به عنوان پذیرش شدگان اصلی در شهرداری انتخاب کرده، اظهار داشت: 50 درصد این تعداد نیز به عنوان ظرفیت ذخیره اعلام شده اند که در صورت انصراف افراد منتخب و یا رد آنها در مراحل فرایند اداری تست سلامت ، سوء پیشینه و گزینش از این افراد بر اساس تخصص و نمره های کسب شده در آزمون استفاده خواهد شد.
وی افزود: اسامی پذیرفته شدگان و افراد ذخیره از طریق درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش، Mashhad.ir و سایت سازمان شهرداری ها و دهیاری ها به اطلاع شرکت کنندگان رسیده است.
معاون اداری و مالی شهرداری مشهد گفت: تعدادی از پذیرفته شدگان در آزمون دارای سهیمه ایثارگری هستند که قبلا مراحل اداری استخدام آنها طی شده و این افراد پس از گذراندن دوره های آموزش بدو خدمت و همزمان با دیگر پذیرفته شدگان بکارگیری می شوند.
حذف مرحله مصاحبه از پذیرفته شدگان در آزمون
معاون اداری و مالی شهرداری مشهد در خصوص مراحل اداری استخدام در شهرداری مشهد ،گفت: این افراد پس از طی مراحل تست سلامت، گزینش و گذراندن آموزش های بدو خدمت در حوزه های تخصصی مورد نظر بکارگیری می شوند و مرحله دوم و مصاحبه ای نداریم.
انتظاری با بیان این موضوع که به زودی طی اطلاعیه ای نحوه ی انجام مراحل اداری استخدام به اطلاع پذیرفته شدگان خواهد رسید، خاطر نشان کرد: ثبت نام جهت استخدام برای قبول شدگان آزمون استخدامی از طریق درگاه الکترونیکی و تحت وب انجام می شود و افراد باید در زمان مقرر برای ثبت نام و ارائه مدارک اقدام کنند.
وی تاکید کرد: اگر افراد در زمان مقرر جهت ثبت نام و طی مراحل اداری اقدام نکنند به منزله انصراف تلقی و از ظرفیت افراد ذخیره استفاده خواهد شد.
آبان ماه زمان آغاز به کار نیروهای جدید در شهرداری مشهد
معاون اداری و مالی شهرداری مشهد، تصریح کرد: پذیرفته شدگان باید در مهلت مقرر مدارک مورد نیاز را ارائه و اقدامات لازم جهت انجام امور مربوط به سوء پیشینه و تست های سلامت را ارائه دهند تا برنامه ریزی های مورد نظر برای انجام آموزش های بدو خدمت آنها انجام شود.
وی ادامه داد : این افراد پس از طی این مراحل تا آبان ماه سال جاری در شهرداری مشهد به کارگیری می شوند.
وی خاطر نشان کرد: آتش نشانان علاوه بر انجام تست های معمول سلامت باید تست های آمادگی جسمانی را نیز انجام دهند و در صورت کسب نمره مورد نظر در سازمان آتش نشانی بکارگیری خواهند شد.
رعایت عدالت استخدامی در شهرداری مشهد
معاون اداری و مالی شهرداری مشهد با اشاره به اینکه تعدادی از پذیرفته شدگان در آزمون استخدامی ، نیروهای قراردادی شاغل در شهرداری هستند، گفت: به جهت رعایت عدالت استخدامی تفاوتی و امتیاز خاصی بین نیروهای قراردادی شهرداری و افرادی که از خارج از شهرداری در این آزمون شرکت کرده اند وجود ندارد.
انتظاری با تاکید بر این موضوع که جهت گیری شهرداری استفاده از نیروهای تخصصی متناسب با اقتضایات روز است، یادآور شد: سیاست شهرداری مشهد کاهش هزینه های جاری و پرسنلی می باشد. بنابراین همزمان با ورود موج جدید نیروهای تخصصی ، موجی از نیروها با رسته های استخدامی کارگری و خدماتی با سابقه سنواتی بالا با تقاضای خودشان و تسهیلات قانونی که برای آنها فراهم شده است ، ظرف چند ماه آینده بازنشسته می شوند.
از ظرفیت نیروهای قراردادی در شهرداری استفاده می شود
معاون اداری و مالی شهرداری مشهد بیان کرد: تعدادی از نیروهای قراردادی شاغل در شهرداری به این دلیل که مدرک تحصیلی متناسب با رشته های استخدامی این مرحله را نداشتند ، امکان شرکت در این آزمون را نیافته اند و تعدادی از افراد نیز در آزمون شرکت کرده اما در اولویت استخدام قرار نگرفته اند .لذا از آنجا که شهرداری مشهد به خدمات این افراد نیاز دارد کماکان موضوع تعیین وضعیت استخدامی و ساماندهی این افراد در دستور کار شهرداری قرار دارد .