پنجشنبه, ۲۹ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۴۳ ۱۹
طبقه بندی:
  • خبر
  • برگزیده
چچ
اجرای طرح معاینه فنی موتورخانه ساختمان های شهرداری

مدیرکل پشتیبانی شهرداری مشهد خبر داد؛

اجرای طرح معاینه فنی موتورخانه ساختمان های شهرداری

در راستای تحقق مصوبه کمیسیون بهینه سازی مصرف انرژی در خصوص اجرای مدیریت سبز و صرفه‌جویی در مصرف انرژی و کاهش آلاینده های زیست محیطی در مجموعه شهرداری مشهد این اداره کل اقدام به معاینه فنی موتورخانه های ساختمان‌های اداری ستاد و مناطق شهرداری مشهد کرده است.

مدیرکل پشتیبانی شهرداری مشهد از اجرای طرح معاینه فنی موتورخانه های ساختمان های اداری ستاد و مناطق شهرداری مشهد خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، سید کمال الدین شاهچراغی مدیر کل پشتیبانی و نایب رئیس کمیسیون بهینه سازی مصرف انرژی به همراه هدی پیروی مدیرکل دفتر نوسازی و تحول سازمانی و عضو کمیسیون بهینه سازی مصرف انرژی طی بازدید از نحوه معاینه فنی موتورخانه های ساختمان های اداری بر اساس استاندارد ملی ایران (16000)، اظهار داشت: در راستای تحقق مصوبه کمیسیون بهینه سازی مصرف انرژی در خصوص اجرای مدیریت سبز و صرفه‌جویی در مصرف انرژی و کاهش آلاینده های زیست محیطی در مجموعه شهرداری مشهد این اداره کل اقدام به معاینه فنی موتورخانه های ساختمان‌های اداری ستاد و مناطق شهرداری مشهد کرده است.

وی افزود: در این طرح که حدود 200 دیگ آب گرم موتور خانه های ساختمان های شهرداری (ستادی، مناطق، سازمان‌ ها و شرکت های تابعه) مورد پایش و تنظیم قرار می گیرد، متعاقبا گواهینامه این استاندارد توسط بازرسان سازمان ملی استاندارد ایران برای تمامی موتورخانه ها صادر خواهد شد.

مدیرکل پشتیبانی شهرداری مشهد تاکید کرد: گواهینامه های مذکور یک سال اعتبار دارند و هر سال با شروع فصل سرما می بایست این عملیات انجام پذیرد. بازرسی ها شامل مراحل مختلفی از جمله آنالیز محصولات احتراق خروجی از دودکش با دستگاه آنالایزر گاز و مقایسه آن با استاندارد، تنظیم دقیق مشعل به منظور کاهش مصرف سوخت و گازهای آلاینده هوا، اندازه گیری و متعادل نمودن قدرت مکش دودکش به منظور بالا بردن راندمان دیگ و بررسی کامل ساختمان موتورخانه و اجزای آن می باشد.

شاهچراغی تصریح کرد: در راستای سایر اقدامات انجام شده در حوزه انرژی، شهرداری مشهد با هدف جلوگیری از افزایش آلاینده ها و بهبود سلامت همگانی، به عنوان یک دستگاه اجرایی در اخذ استاندارد مذکور در سطح استان پیش قدم است.

اجرای طرح معاینه فنی موتورخانه های ساختمان های اداری ستاد و مناطق شهرداری؛ راهکاری برای کاهش مصرف انرژی

در همین رابطه هدی پیروی مدیرکل دفتر نوسازی و تحول سازمانی خاطرنشان کرد: معاینه فنی موتورخانه ها، روشی بسیار سودمند برای کاهش مصرف انرژی و کاهش تولید گازهای آلاینده و سمی است و هدف استاندارد 16000، اجرای مقررات عمومی و ارائه روش معاینه فنی موتورخانه ها به منظور کاهش آلودگی هوا و ارتقای سطح سلامت، ایمنی، رفاه و کمک به اجرای ضوابط و استانداردهای مربوط به مصرف انرژی و صرفه جویی است.

وی ادامه داد: این دفتر در سال های اخیر سعی نموده است تا استانداردهای مرتبط در شهرداری به کارگیری و پیاده سازی شوند که خوشبختانه مجموعه های مختلف در شهرداری نیز با جدیت در این جهت گام برداشته اند و جا دارد از تلاش همکاران گرامی تشکر نمایم.