یکشنبه, ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۵۶ ۲۵
طبقه بندی: برگزیده
چچ
پارک ملت مشهد، میزبان اولین میز اشتغال

مدیرکل هماهنگی دستگاه های اجرایی شهرداری مشهد خبرداد؛

پارک ملت مشهد، میزبان اولین میز اشتغال

مدیرکل هماهنگی دستگاه های اجرایی شهرداری مشهد از ایجاد اولین میز اشتغال شهر مشهد در پارک ملت با همکاری شهرداری منطقه 11 خبرداد.

به گزارش روابط عمومی معاونت مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد، علی قناویزچی با بیان اینکه فضای مجازی می تواند کمک شایانی به ایجاد و توسعه کسب و کار و اشتغال داشته باشد، اظهار کرد: یکی از روش های ما برای ایجاد شغل با پیروی از سیاست شورای پنجم مبنی بر ایجاد و توسعه شهر هوشمند، استفاده صحیح از فضاهای نوین ارتباطی و بسترهای اینترنتی برای ایجاد اشتغال و رونق مشاغل است.
وی افزود: در گام اول 100 شرکت فعال در حوزه کسب و کارهای آنلاین و اینترنتی در شهر مشهد را شناسایی و در فاز اول با سه شرکت به تفاهم رسیده ایم که به زودی با سایر نرم افزارهای فعال در حوزه کسب و کارهای اینترنتی نیز تفاهم خواهیم کرد.
مدیرکل هماهنگی دستگاه های اجرایی شهرداری مشهد در خصوص مشکلات این اپلیکیشن ‌ها بیان کرد: یکی از مهمترین دغدغه ها و مشکلات این نرم افزار ها؛ عدم شناخت شهروندان از فعالیت های آنان است که با توجه به درخواست های مطرح شده، هماهنگی هایی با سایر دستگاه های شهرداری انجام شده تا از این طریق بتوانیم از فضاها و معابر مهم سطح شهر که در اختیار شهرداری است، جهت تبلیغات و شناخت این مجموعه ها به مردم استفاده کنیم.
قناویزچی خاطرنشان کرد: برای اجرایی شدن این طرح طبق تفاهمی با شرکت «کارآفرینان راه اندیشه کارا طوس» که ارائه دهنده اپلیکیشن و وب سایت «چی کارا» است، با همکاری شهرداری منطقه 11 و مدیریت پارک ملت، فضایی را در رینگ حاشیه ای پارک ملت مشهد که روزانه محل عبور و مرور شهروندان زیادی است، در اختیار آن ها قرار دادیم تا با استفاده از روش تبلیغات چهره به چهره نرم افزار خود را به شهروندان معرفی کنند.
وی اضافه کرد: در این روش شهروندان می توانند حرفه و یا هنر خود را به بازاریابان اپلیکیشن معرفی کنند تا در پروسه خدمت رسانی، باتوجه به نیاز سایر شهروندان به آن حرفه، به این نرم افزار مراجعه کرده و درخواست خود را ارائه دهند تا در اسرع وقت این شرکت فرد یا افرادی را بر اساس نیاز اعلام شده به محل اعزام کند.
مدیرکل هماهنگی دستگاه های اجرایی شهرداری مشهد تصریح کرد: تلاش می کنیم تا میز های اشتغال را در سایر محل های پر رفت آمد سطح شهر نیز برپا کرده و با فعال شدن این پروژه معین اقتصادی شهرستان مشهد، ضمن کمک به افزایش روحیه امید در جامعه، فضا را برای ایجاد و توسعه اشتغال فراهم سازیم.
قناویزچی با تاکید بر اینکه در جامعه امروزی نیاز به مشاغل اینترنتی و آنلاین به مراتب بیشتر از مشاغل سنتی احساس می شود، گفت: این روش برای دست‌ یابی آسان و راحت ‌تر شهروندان به نیازهای خدماتی روزمره است، روشی که ضمن کمک به کاهش ترافیک و آلودگی شهر، باارزش تر و مقرون به صرفه‌تر از روش‌های متداول سنتی است که امیدواریم بتوانیم با کمک طرح «میز اشتغال»، مشاغل بیشتری در سطح شهر مشهد ایجاد کنیم.
گفتنی است که اپلیکیشن «چی کارا» در حال حاضر خدمات خود را در شهرهای مشهد و چناران به شهروندان ارائه می دهد