دوشنبه, ۰۵ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۳۰ ۲۹
طبقه بندی: برگزیده
چچ
هوشمندسازی فرآیندهای مالی، درآمدی و املاک اولویت اول ماست و دراین دوره باید به صورت کامل محقق شود

معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد:

هوشمندسازی فرآیندهای مالی، درآمدی و املاک اولویت اول ماست و دراین دوره باید به صورت کامل محقق شود

معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد با تشریح اهداف و اولویت های کاری مدیریت شهری در حوزه موضوعات مالی، درآمدی و املاک، تصریح کرد: هوشمند سازی کامل فرآیندهای کاری این حوزه اولویت اول ماست و باید تا پایان دوره پنجم مدیریت شهری محقق شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت مالی وپشتیبانی شهرداری مشهد، رضا خواجه نائینی در آیین بهره برداری از سامانه یکپارچه املاک و مستغلات شهرداری مشهد، اظهار کرد: یکی از تاکیدات ما شفاف سازی است اما برای تحقق آن باید به سمت هوشمندسازی فعالیت ها حرکت کنیم زیرا این دو موضوع با یکدیگر ارتباط مستقیم دارند.

وی با اشاره به اهمیت راه اندازی سامانه های هوشمند از جمله سامانه یکپارچه املاک و مستغلات، افزود: باعث افتخار است که ارتباط سامانه های املاک، شهرسازی و درآمدی در این دوره رقم خورده است و امیدواریم بزودی با رفع چالش های فنی و اداری پیش رو ارتباط سامانه مالی نیز به صورت کامل برقرار شود.

خواجه نائینی تاکید کرد: ثبت سیستمی وضعیت مالی ملک در شهرداری موضوعی پیچیده و دنباله دار است که در این زمینه هم به نتایج قابل قبولی دست پیدا کردیم و امیدواریم از دهه فجر امسال ثبت وضعیت مالی املاک در سامانه یکپارچه به صورت سیستمی انجام شود که تحقق این امر موجب جلوگیری از امکان تخلف و فساد احتمالی در این حوزه خواهد شد.

معاون شهردار مشهد تصریح کرد: سرعت ثبت و تکمیل اطلاعات در سامانه یکپارچه املاک و مستغلات شهرداری باید به گونه ای باشد که بتوان گزارش ماهیانه و قابل دفاعی از پیشرفت عملکردی آن ارائه کرد.

وی ادامه داد: هوشمندسازی فرآیندهای حوزه درآمدی نیز پیشرفت محسوسی داشته و تا ماه آینده تمامی درآمدهای نقدی، غیر نقدی و تهاتری حوزه درآمد به صورت سیستمی ثبت خواهد شد.

خواجه نائینی با بیان اینکه تک برگی کردن اسناد همه املاک و مستغلات متعلق به شهرداری از دیگر اقدامات مهمی است که به سمت آن گام برداشتیم، افزود: باوجود سختی این کار به دلیل به قدمت برخی اسناد و مسایل حقوقی و بین دستگاهی که در این زمینه وجود دارد، موفق شدیم تاکنون صدها سند ترک برگ مربوط به املاک مان را از اداره ثبت اسناد دریافت کنیم و این روند همچنان ادامه خواهد داشت.

وی همچنین به اهمیت حذف صلح نامه های دستی از فرآیندهای سازمان زمین و مسکن اشاره کرد و گفت: با برنامه ریزی صورت گرفته و اهتمام جدی که همکاران ما در این موضوع دارند، اکنون بخش عمده ای صلح نامه های شهرداری با اشخاص حقیقی و حقوقی صرفا به صورت سیستمی صادر می شود و این قول را می دهم که تا پایان فعالیت این دوره دیگر هیچ صلح نامه ای به صورت دستی تنظیم و صادر نمی شود.

معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد با اشاره به اینکه ایجاد دبیرخانه دستگاه های دولتی و نهاد موقوفات نیز یکی از اتفاقات خوب این دوره بوده، تصریح کرد: مدیریت این دبیرخانه باید در حوزه املاک و خزانه داری باشد تا جمع بندی نهایی روی موضوعات با سرعت و دقت لازم صورت بگیرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در حوزه قراردادها نیز تغییرات قابل توجهی صورت گرفته و با تاکیدات اعضای محترم شورای اسلامی شهر و شخص شهردار مشهد قراردادهای تمامی سازمان ها و مناطق باید در سامانه قرارداد ها ثبت در دسترس عموم قرارداده شود.