شنبه, ۱۲ مهر ۱۳۹۹ ۰۹:۲۹ ۴۳
طبقه بندی: برگزیده
چچ
تخصیص اعتبار 20 میلیارد ریالی جهت امداد رسانی به مناطق سیل زده استان سیستان و بلوچستان

از سوی شهرداری مشهد صورت گرفت؛

تخصیص اعتبار 20 میلیارد ریالی جهت امداد رسانی به مناطق سیل زده استان سیستان و بلوچستان

معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد از تخصیص اعتبار 20 میلیارد ریالی به منظور امداد رسانی و ارائه خدمات به مناطق سیل زده استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد، رضا خواجه نائینی در رابطه با موضوع امدادرسانی مدیریت شهری مشهد مقدس به سیل زدگان سیستان و بلوچستان، اظهار کرد: در پی بارندگی های شدید و وقوع سیلاب در دی ماه سال قبل، مناطقی از استان سیستان و بلوچستان نظیر زرآباد، قصرقند، دشتیاری، سرباز، کنارک، نیکشهر، خاش و چابهار در اثر بارش باران و برف آسیب جدی دیده اند.


وی افزود: مدیریت شهری مشهد، در زمان وقوع این بحران با بهره گیری از سیره کرامت رضوی و منویات مقام معظم رهبری برای امید بخشی به هم وطنان و همسایگان، عزم خود را جزم کرد و با ارایه لایحه ای به شورای اسلامی شهر مشهد و تصویب آن در هشتاد و سومین جلسه صحن علنی شورا، 20 میلیارد ریال اعتبار در جهت امداد رسانی و ارائه خدمات به ساکنان این مناطق اختصاص داد.

معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد ادامه داد: اهدای لوازم التحریر به کودکان روستای کلانی بخش دشتیاری از محل جذب کمک های مردمی، سوخت رسانی به تیم های اعزامی امداد، کمک رسانی و احداث جاده روستایی توسط ماشین آلات اعزامی و کمک رسانی و امداد شبانه روزی نیروهای اعزامی سازمان آتش نشانی شهرداری مشهد از مهم ترین اقدامات ما بوده است.

خواجه نائینی با اشاره به اینکه پایان عملیات نجات روستای نوبندیان از سیلاب پس از یک هفته یکی از اقدامات مهم بوده است، بیان کرد: در این راستا نیروهای اعزامی سازمان آتش نشانی شهرداری مشهد پس از 48 ساعت توانستند ساکنان گرفتار در روستای غرق شده را نجات دهند.

وی با بیان اینکه تاکنون یکصد میلیون تومان بابت خرید منبع آب کمک رسانی شده است، خاطرنشان کرد: همچنین مبلغ 500 میلیون تومان نیز بابت احداث و تجهیز مدرسه چهار کلاسی در روستای کلانی ها در نظر گرفته شد که گلنگ زنی احداث این مدرسه نیز با حضور رییس شورا و نائب رئیس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر مشهد، انجام شد.

بر اساس این گزارش ساخت این مدرسه زمینه تحصیل 150 دانش آموز این روستا را فراهم می کند.

معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد در پایان تصریح کرد: برای دانش آموزان مناطق مورد نظر نیز با مشارکت و کمک های مردمی 300 بسته لوازم تحریر و وسایل تحصیلی نیز تهیه و به خانواده های این مناطق تحویل شده است.