دوشنبه, ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ۱۷:۱۲ ۵۳۱
چچ
پیام معاون

پیام معاون

... "اهداف و مسئولیت های معاونت مالی و پشتیبانی چیست، چگونه می تواند وظایف خود را به بهترین شکل انجام دهد و بالاترین بهره وری ممکن در راستای اجرای وظایف و تحقق اهداف این معاونت و مدیریت های زیرمجموعه آن چگونه قابل دستیابی است؟"
این ها سوالاتی است که هر روز بیش از هزار و 600 کارمند در سطوح مدیران کل، معاونین، مشاوران، روسای ادارات، مسئولین امور و البته کارشناسان حوزه معاونت مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد با توجه به پاسخ آن شروع به کار می کنند.

"اهداف و مسئولیت­های معاونت مالی و پشتیبانی چیست، چگونه می تواند وظایف خود را به بهترین شکل انجام دهد و بالاترین بهره­ وری ممکن در راستای اجرای وظایف و تحقق اهداف این معاونت و مدیریت­های زیرمجموعه آن چگونه قابل دستیابی است؟"

این­ها سوالاتی است که هر روز بیش از هزار و 600 کارمند در سطوح مدیران کل، معاونین، مشاوران، روسای ادارات، مسئولین امور و البته کارشناسان حوزه معاونت مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد با توجه به پاسخ­ آن شروع به کار می­کنند.

وقتی از شهرداری مشهد سخن می­گوییم، از ابر سازمانی صحبت می­کنیم که بیش از 24 هزار نفر نیروی انسانی، مستقیم یا غیرمستقیم، با آن همکاری می­کنند؛ گردش مالی آن بیش از 10 هزار میلیارد تومان در سال است و نقدینگی و اعتبار لازم برای خدمت رسانی به 3.5 میلیون شهروند و بیش از 20 میلیون زائر و مسافر ورودی به این کلان­شهر باید به صورت منظم اختصاص یابد. نظم، دقت و کارآمدی اجرای امور جزو اصول اساسی کار در معاونت مالی و پشتیبانی است تا از طریق آن امور عمرانی، خدماتی، ترافیک و حمل و نقل عمومی، فرهنگی و دیگر فعالیت­های مدیریت شهری بتواند به خوبی به کار خود ادامه دهد.

از دیگر سو پیش گرفتن سرعت، سلامت و شفافیت در عملیات مالی، چابک سازی خدماتی که به مخاطبان درون و برون سازمانی ارائه می­شود، رشد درآمدهای پایدار و حفظ و ساماندهی منابع مالی و غیرمالی شهرداری از جمله مهمترین سیاست­های ماست که به لطف خداوند شهرداری مشهد طی دوره پنجم شورای اسلامی شهر، موفق به کسب دستاوردهای چشمگیری در این زمینه ­ها شده و اهداف و پروژه­ های خود را طبق برنامه عملیاتی میان مدت 1397-1400 با جدیت دنبال می­کند.

در اینجا لازم است از شما همکاران، شهروندان و مخاطبان ارجمند ما که در مسیر سخت و پیچیده فعالیت­های مالی و پشتیبانی شهرداری همراهی و تعامل ارزنده و سازنده خود را ادامه می­دهید تقدیر کنم و درخواست خود برای ارائه نظرات، پیشنهادها و نقدهای شما را ارائه نمایم.

امیدوارم با ادامه روند همکاری و هم­دلی شکل گرفته در میان مدیران، ذینفعان و نخبگان اقتصادی، اجتماعی و سیاسی این دومین کلان­شهر مذهبی دنیا و به برکت وجود مضجع شریف ولی نعمت­مان حضرت رضا(ع) تلاش ما برای کسب حداکثری منافع و منابع مادی و معنوی شهر مقدس مشهد تحقق یابد و تاریخ این شهر گواه گام­هایی استوار در ایجاد باور «مشهد، شهر هوشمند؛ شهر امید و زندگی» گردد.

رضا خواجه نائینی

معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد