4°C 
اوقات شرعی
 • چهارشنبه،21 آذر 1397
 • ورود
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 101
    کد: 147042
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۱۲/۰۶
    رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر مشهد مقدس:

    با کاهش 230 میلیاردی درآمدها، بودجه شهرداری واقعی‌تر شد

    با برنامه‌ریزی مناسب و اجرای صحیح آن می‌توانیم برای شهر درآمدهای پایدار ایجاد کنیم.
    با کاهش 230 میلیاردی درآمدها، بودجه شهرداری واقعی‌تر شد

    رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: با کاهش 230 میلیاد تومانی درآمدها، بودجه شهرداری به واقعیت نزدیک‌تر شد و کسری بودجه نیز کاهش پیدا کرد.
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، محمد حاجیان شهری درباره دریافت نظرات مردم و نخبگان درخصوص بودجه سال 97 شهرداری مشهد، بیان کرد: شفاف‌سازی و استفاده از نظرات مردم در مدیریت شهری یکی از شعارهای انتخاباتی شورای پنجم در تبلیغات انتخابات بود لذا با به رای گذاشتن بودجه 97 گامی درجهت عملی کردن وعده‌های انتخاباتی خود برداشتیم.
    وی ادامه داد: پس از تسلیم بودجه توسط شهردار مشهد به شورای شهر، مهم‌ترین وظیفه شورای شهر در حوزه برنامه‌ریزی مدیریت شهری کلید خورد و ما برای تحقق بخشیدن به جریان شفاف‌سازی از مردم و نخبگان برای ارائه نظارت دعوت به‌عمل آوردیم.
    حاجیان شهری اظهار کرد: با انتشار آلبوم بودجه و ضمائم آن در فضای مجازی و رسانه‌ها، افکار عمومی و به ویژه نخبگان از این ایده استقبال کرده و نظرات خود را از طریق شبکه‌های اجتماعی ارائه دادند و حتی از اعضای شورای شهر شهر شرکت در مجالس هم‌اندیشی با حضور نخبگان دعوت به‌عمل آوردند.
    رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر مشهد نسبت بین هزینه‌های جاری و بودجه عمرانی را به عنوان مهم‌ترین موضوع مورد بحث در جلسات کارشناسی عنوان کرد و افزود: بالا بودن میزان بودجه عمرانی یعنی خدمات‌رسانی بهتر به مردم اما بالا بودن هزینه‌های جاری یعنی شهر گران اداره می‌شود و این موضوع مورد اتفاق نظر همه کارشناسان بود و به مدیریت شهری نیز گوشزد شد.
    حاجیان شهری با اشاره به اینکه ایجاد درآمدهای پایدار برای شهرداری موضوع دیگر موردتوجه صاحبنظران بوده است، افزود: با برنامه‌ریزی مناسب و اجرای صحیح آن می‌توانیم برای شهر درآمدهای پایدار ایجاد کنیم.
    وی یاد آور شد: حصول درآمد از محل جرائم، فروش تراکم و کمیسیون ماده 100 نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد در جلسات کمیسیون تلفیق نیز به این مهم رسیدگی شود تا با برنامه‌ریزی جهت کسب درآمدهای پایدار بخش زیادی از درآمدهای بخش جرائم کاهش یابد.

    تعداد بازدید: 101
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر