4°C 
اوقات شرعی
 • چهارشنبه،21 آذر 1397
 • ورود
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 99
    کد: 146923
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۱۲/۰۳
    برای سومین سال پیاپی محقق شد؛

    دریافت تندیس سیمین جایزه ملی مدیریت مالی ایران توسط شهرداری مشهد مقدس

    شهرداری مشهد در سال‌های 1391، 1392 و 1393 تندیس بلورین و در سال 1394، 1395و 1396 از بین 128 شرکت‌کننده، با یک پله ارتقاء توانست برای سومین سال پیاپی به عنوان تنها شهرداری در میان شهرداری‌های کشور، تندیس سیمین جایزه ملی مدیریت مالی را به خود اختصاص دهد.
    دریافت تندیس سیمین جایزه ملی مدیریت مالی ایران توسط شهرداری مشهد مقدس

    مدیر امور مالی شهرداری مشهد از دریافت تندیس سیمین جایزه ملی مدیریت مالی ایران برای سومین سال پیاپی توسط شهرداری مشهد خبر داد.
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، نریمان حسین علیزاده با اعلام این خبر اظهار کرد: برگزاری جایزه ملی مدیریت مالی ایران از سال 1389 بسترساز بهبود و ارتقای سطح مدیریت مالی و اقتصادی در شرکت‌ها و سازمان‌های شرکت‌کننده شده است.
    وی افزود: حمایت از مدیران مالی حرفه‌ای در مسیر دستیابی به جایگاه واقعی در شرکت‌ها و سازمان‌ها، تشویق و ترغیب شرکت‌ها برای انجام خود ارزیابی و شناخت نقاط قوت و ضعف و زمینه‌های بهبود، ایجاد فضای رقابتی مناسب و حرفه‌ای میان شرکت‌ها و سازمان‌های ایرانی، تعریف راهبردی از مدیریت مالی و اقتصادی سازمان در جهت دستیابی به اهداف استراتژیک و معرفی و قدردانی از شرکت‌‌ها و سازمان‌های برتر در حوزه مالی و اقتصادی از اهداف اهدای این جایزه بوده است.
    مدیر امور مالی شهرداری مشهد مقدس ادامه داد: کلیه شرکت‌ها و سازمان‌های ایرانی با هر اندازه و در هر بخشی که فعالیت می‌کنند، می‌توانند متقاضی دریافت جایزه ملی مدیریت مالی ایران باشند یعنی سازمان‌ها و بنگاه‌ها در تمامی بخش‌های اقتصادی کشور می‌توانند در فرایند کسب جایزه ملی مدیریت مالی ایران شرکت نمایند.
    علیزاده خاطرنشان کرد: طراحی مدل جایزه ملی مدیریت مالی ایران توسط اساتید و متخصصان خبره در مدل‌های مطرح دنیا صورت گرفته است به گونه‌ای که در این مدل ارزیابی حوزه مالی و اقتصادی سازمان‌ها و شرکت‌ها با استفاده از معیارها و شاخص‌های تخصیص مالی و حسابداری انجام می‌پذیرد.
    وی در مورد سطوح این جایزه نیز گفت: جایزه ملی مدیریت مالی ایران در سه سطح تندیس، تقدیرنامه و گواهینامه طرح‌ریزی شده است. سطح تندیس نیز برای تفکیک دقیق‌تر سطح سازمان‌های برنده تندیس، به سه سطح بلورین، سیمین و زرین تقسیم شده است. هر یک از سطوح جایزه، محدوده امتیاز خاصی را در برمی‌گیرند به گونه‌ای که بازه امتیازی کل مابین 300 تا 1000 امتیاز می‌باشد. در صورت کسب امتیاز کمتر از 300 نیز سازمان متقاضی در هیچ‌یک از سطوح جایزه حائز رتبه نخواهد بود.
    مدیر امور مالی شهرداری مشهد مقدس افزود: تندیس زرین به سازمان‌های دارای امتیاز 900 تا 1000، تندیس سیمین به شرکت‌های دارای امتیاز 750 تا 900، تندیس بورین به نهادهای دارای امتیاز 600 تا 750 و همچنین تقدیرنامه و گواهینامه نیز به امتیازهای پایین‌تر اهدا می‌شود.
    علیزاده در مورد معیارهای ارزیابی سطح تندیس نیز اظهار کرد: ارائه صورت‌های مالی حسابرسی شده 3 سال اخیر به همراه گزارش حسابرسی، ارائه روند 3 ساله گزارش نامه مدیریت در رابطه با نقاط ضعف سیستم‌های حسابداری و کنترل داخلی، ارائه بندهای حذف شده حسابرس بر اساس اقدامات موثر شرکت در گزارش‌های 3 سال اخیر و ارائه گزارش عملکرد بودجه و بودجه انعطاف‌پذیر برای سال جاری و پیش ‌ینی آن برای سال آتی از جمله این معیارها است.
    وی بیان کرد: شهرداری مشهد در سال‌های 1391، 1392 و 1393 تندیس بلورین و در سال 1394، 1395و 1396 از بین 128شرکت‌کننده، با یک پله ارتقاء توانست برای سومین سال پیاپی به عنوان تنها شهرداری در میان شهرداری‌های کشور، تندیس سیمین جایزه ملی مدیریت مالی را به خود اختصاص دهد.
    لازم به ذکر است؛ سال گذشته نیز شهرداری مشهد جزو 4 شرکت و سازمانی بود که موفق به دریافت تندیس سیمین جایزه ملی مدیریت مالی ایران شده بود و تنها یک بانک موفق به دریافت تندیس زرین گردیده بود.
    احمد پورمفردی

     

    تعداد بازدید: 99
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر