2°C 
اوقات شرعی
 • چهارشنبه،25 مهر 1397
 • ورود
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 81
    کد: 141640
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۹/۱۳
    رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد:

    سامانه ثبت قراردادهای شهرداری راه‌اندازی می شود/ تلاش برای افزایش اعتماد عمومی

    در حوزه‌های مختلف مانند خدمات شهری، فضای سبز و بهداشت سطح شهر و... هر چه مشارکت مردم بیشتر باشد، فعالیت‌ها کم‌هزینه‌تر خواهد بود و با این صرفه‌جویی می‌توان پروژه و فعالیت‌های بیشتری را درجهت رفاه شهروندان انجام داد.
    سامانه ثبت قراردادهای شهرداری راه‌اندازی می شود/ تلاش برای افزایش اعتماد عمومی

    رئیس کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: در راستای شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی به مردم، سامانه‌ ثبت تمام قراردادهای شهرداری به‌زودی راه‌اندازی خواهد شد.
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، بتول گندمی با بیان این مطلب اظهار کرد: مردم باید در جریان تمامی تصمیمات مدیران گذشته و مسئولان کنونی باشند؛ دراین‌راستا اطلاع‌رسانی از املاک و اموال شهرداری از جمله‌ وظایف مدیران است.
    وی با تأکید بر اینکه برای افزایش اعتماد مردم به سیستم مدیریت شهری تلاش می‌کنیم، گفت: با این رویکرد درجهت کاهش دیدگاه‌های منفی و نگاه‌هایی که نقدهای جدی به کارکرد مجموعه شهرداری دارند، حرکت می‌کنیم.
    رئیس کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای اسلامی شهر مشهد ادامه داد: شفاف‌سازی به سالم‌سازی فضای اداری و حرکت در مدار قانون کمک می‌کند. در حوزه مالی نیز باعث کاهش هزینه‌ها، ارائه خدمات با قیمت تمام‌شده کمتر و کیفیت بالاتر می‌شود.
    گندمی درخصوص تأثیرات شفاف‌سازی در افزایش اعتماد عمومی و مشارکت مردم، گفت: زمانی‌که مردم به مجموعه‌ها اعتماد نداشته باشند، سازمان‌ها را از خود نمی‌دانند و آن‌ها را همراهی نخواهند کرد.
    وی در ادامه با بیان اینکه شورای پنجم در رویکرد خود به‌دنبال افزایش مشارکت شهروندان در اداره شهر است، بیان کرد: مشارکت مردم در بخش‌های متعدد، موجب اعتمادسازی میان آن‌ها و بیان انتقادات و سؤالات از مجموعه‌ها و دریافت پاسخ خواهد شد.
    رئیس کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای اسلامی شهر مشهد یکی از کارکردهای شفاف‌سازی را رفع ابهام‌های مردم از شهرداری دانست و ادامه داد: بازگشت اعتماد، مشارکت شهروندان را به‌دنبال خواهد داشت و این امر در ادامه موجب کاهش هزینه‌ها نیز خواهد شد.
    گندمی افزود: در حوزه‌های مختلف مانند خدمات شهری، فضای سبز و بهداشت سطح شهر و... هر چه مشارکت مردم بیشتر باشد، فعالیت‌ها کم‌هزینه‌تر خواهد بود و با این صرفه‌جویی می‌توان پروژه و فعالیت‌های بیشتری را درجهت رفاه شهروندان انجام داد.

     

    تعداد بازدید: 81
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر