33°C آفتابی
اوقات شرعی
 • چهارشنبه،27 تیر 1397
 • ورود
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 54
    کد: 136186
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۶/۲۸
    شهردار مشهد مقدس در مراسم اغاز به کار خود:

    با شناخت کامل و آگاهانه وارد این عرصه شده‌ام / کار سختی در شهرداری مشهد در پیش داریم

    دعای خیر همه دوستان را درخواست دارم و امیدوارم که با لطف اعضای شورای شهر، که فرصت خادمی امام رضا(ع) را به بنده داده‌اند، عاقبت بخیر شوم.
    با شناخت کامل و آگاهانه وارد این عرصه شده‌ام / کار سختی در شهرداری مشهد در پیش داریم

    شهردار مشهد مقدس گفت: آگاهانه وارد این عرصه شده‌ام و با شناخت کامل این راه را انتخاب کرده‌ام.
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، قاسم تقی‌زاده خامسی در مراسم آغاز به کار رسمی خود به عنوان شهردار مشهد اظهار کرد: از اینکه امروز دوستان قدیمم را می‌بینم که موهایشان سپید اما دلهایشان جوان است، خوشحالم.
    وی افزود: از همه حضار به ویژه خانواده محترم شهدا و جانبازان که امروز در این مراسم حضور یافته‌اند، تشکر می‌کنم زیرا این حضور به من قوت داده و احساس می‌کنم که پشتیبانان خوبی در مشهد دارم.
    شهردار مشهد با خواندن اشعاری از سعدی و مولوی ادامه داد: روند آمدن من به شهرداری مشهد داستان مفصلی دارد. حدود دو ماه قبل پیشنهاد این سمت را با من مطرح کردند که نپذیرفتم زیرا با وجود دوری 12 ساله‌ام از مناصب دولتی، اصلا قرار نبود چنین سمتی را بپذیرم.
    تقی‌زاده خامسی افزود: امیدم این است که شهردار شدن من در مشهد، خواسته امام رضا(ع) باشد وگرنه همه می‌دانند که کار کردن در شهرداری به‌ویژه در شهر مشهد بسیار سخت است.
    وی بیان کرد: کار شهردار مشهد سختی‌های بسیار دارد چراکه آنها که به صورت تخصصی با این کار آشنا هستند می‌دانند که در دو سه سال اخیر با کاهش بودجه، کار بسیار سخت شده است.
    شهردار مشهد در ادامه گفت: در این دو سه سال اخیر به سختی کارها اداره می‌شد که دلیل آن یکی کاهش درآمدهای دولت و دیگری ساخت و سازها می‌باشد بنابراین کار سختی در پیش داریم اما من هم آگاهانه وارد این مسیر شدم و با شناخت این راه را انتخاب کردم.
    تقی‌زاده خامسی با اشاره به اینکه با لطف و کمک خداوند متعال، امام رضا(ع) و دوستان و همکاران برای موفقیت در این سمت امیدوار است، ادامه داد: به دعای خانواده شهدا و جانبازان برای پیمودن این مسیر امیدوارم.
    وی خاطرنشان کرد: مشهد مشکلات زیادی دارد، اینجا تنها یک کلان‌شهر نیست زیرا علاوه بر جمعیت و وسعتش، سالانه 25 میلیون زائر دارد که در کنار رحمت حضورشان، شهرداری مشهد هزینه‌هایی را متحمل می‌شود.
    شهردار مشهد با اشاره به اینکه حضور توریست در شهرهای بزرگ جهان، آورده بسیاری برای شهرداری آن شهرها دارد، تصریح کرد: امسال نیز با توجه به اینکه با قانون جدید، عوارض را از شوراهای شهر گرفته‌اند، حتی عوارض بلیت 25 میلیون زائر نیز به شهرداری مشهد نمی‌رسد.
    وی با اشاره به اینکه در قانون جدید، عوارض ارزش افزوده وصول شده در مشهد بین همه شهرهای استان توزیع می‌شود، ادامه داد: همه اینها مشکلات جدیدی است که بر مشکلات قبلی شهرداری در سال جاری اضافه شده است.
    تقی‌زاده خامسی بیان کرد: دعای خیر همه دوستان را درخواست دارم و امیدوارم که با لطف اعضای شورای شهر، که فرصت خادمی امام رضا(ع) را به بنده داده‌اند، عاقبت بخیر شوم.
    وی در پایان یادآوری کرد: این راه و مسیر را به این دلیل انتخاب کرده‌ام که مشهد، شهر من است و شاید این آخرین سمت و کاری باشد که بنده بتوانم در این شهر انجام دهم و امیدوارم در این سمت، باقیات و صالحاتی از خود به جای بگذارم.
    احمد پورمفردی

    تعداد بازدید: 54
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر