25°C آفتابی
اوقات شرعی
 • چهارشنبه،27 تیر 1397
 • ورود
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 56
    کد: 135575
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۶/۲۱
    در سومین جلسه علنی شورای پنجم

    اصلاح مصوبه اربعین در سومین جلسه علنی شورای پنجم

    محمد آذری، سرپرست شهرداری مشهد نیز عنوان کرد: شهرداری برای دهه آخر صفر قبلا برنامه داشته است و عمدتا با اتکا به کمک‌های مردمی اجرا می‌شد.
    اصلاح مصوبه اربعین در سومین جلسه علنی شورای پنجم

    چهارمین دستور کار این جلسه علنی نیز به بررسی نامه فرمانداری در خصوص اعتراض هیئت تطبیق به مصوبه تخصیص اعتبار برای ستاد اربعین شهرداری مشهد و اعزام نیروی انسانی و 200 دستگاه اتوبوس اختصاص یافت.
    امیر شهلا، عضو شورای اسلامی شهر در این رابطه بیان کرد: برگزاری مراسم اربعین حسینی در عراق، یک خیزش عمومی و همایش مردمی در کشور عوارق است که شهروندان عراقی به بهترین رفاهیات از زوار پذیرایی می‌کنند.
    وی افزود: عملا مداخله در این حرکت خودجوش مردمی عراق، این سبک و سیاق را با اشکال مواجه می‌سازد. نباید اجازه دهیم این حرکت از حالت مردمی خودش خارج شود. پیشنهاد می‌شود این هزینه در ایام شهادت امام رضا(ع) در مشهد هزینه شود.
    بتول گندمی، رییس کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای اسلامی شهر مشهد نیز گفت: ما بر اساس وظایفی که از سوی وزارت کشور برای هر سازمان جهت اربعین تعریف شده است نسبت به اعزام اتوبوس اقدام کرده و پول و بودجه لازم را باید دولت پرداخت نماید.
    شهناز رمارم، دیگر عضو شورای اسلامی شهر هم پیشنهاد داد تا شهرداری مشهد برنامه خود در رابطه با خدمت رسانی به زوار در دهه آخر صفر را ارائه نماید. این پیشنهاد به تصویب رسید.
    محمد آذری، سرپرست شهرداری مشهد نیز عنوان کرد: شهرداری برای دهه آخر صفر قبلا برنامه داشته است و عمدتا با اتکا به کمک‌های مردمی اجرا می‌شد.
    وی افزود: ایستگاه های استقبال از زائر، اختصاص سوله‌‎های بحران برای اسکان زائران، ساماندهی خانه‌های مردمی برای اسکان و ساماندهی تشکل‌های مردمی برای خدمت رسانی به زوار از این دست اقدامات بوده است.
    آذری ادامه داد: ما در وضعیتی قرار داریم که 8 سوله با مساحت 6500 متر مربع در زمینی 12 هزار مترمربعی در نجف در حال ساخت داریم که مراحل پایانی را دارد. زمین مالکیتش با شهرداری نیست اما طبق تفاهم شهرداری مشهد با نجف این سوله‌ها ساخته شده است اگر این پروژه به تکمیل نرسد شاید کل پروژه به خطر بیفتد که این موضوع را باید مجزا از بحث کمک به مراسم اربعین بررسی و تصمیم‌گیری کنیم.
    با تصویب این لایحه شهرداری مشهد مقدس مکلف شد در راستای وظایف محوله‌ دستورالعمل وزارت کشور در خصوص مراسم اربعین حسینی نسبت به اجرای بندهای این مصوبه اقدام نماید.
    1. دریافت اعتبارات مراسم پیاده‌روی اربعین از دولت وفق بند الف ماده 97 قانون برنامه 5 ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی.
    2. تهیه برنامه اجرایی مدنظر حداکثر ظرف مدت 15 روز و ارایه این برنامه جهت تصویب در کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه با حق حضور و رای اعضای شورای اسلامی شهر.
    3. افتتاح حساب به منظور جمع‌آوری کمک‌های مردمی و تشویق و ترغیب مردم شریف مشهد جهت مشارکت در برگزاری هر چه باشکوه‌تر مراسم پیاده‌روی اربعین.
    4. ارایه گزارش مالی و عملکرد ستاد اربعین شهرداری مشهد مقدس حداکثر ظرف مدت دو ماه پس از پایان ماموریت یاد شده در مراسم اربعین حسینی(ع).
    پنجمین دستور کار سومین جلسه علنی شورای شهر به بررسی نامه فرمانداری در مورد مصوبه مساعدت در پرداخت عوارض صدور پروانه مدرسه علمیه حضرت فاطمه زهرا(س) اختصاص داشت.
    در این مصوبه که به اتفاق آرا تصویب شد، آمده است با عنایت به معافیت حوزه های علمیه از پرداخت عوارض ساخت و ساز فضاهای اصلی وفق ماده 95 قانون برنامه 5 ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ایران، اعتراض هیئت تطبیق مصوبات تایید و مصوبه شورای چهارم در این مورد ابطال شد و از مصوبه مذکور عدول شد.
    در ادامه این جلسه علنی شورای اسلامی شهر در پاسخ به نامه فرمانداری، نظریه کمیسیون عمران و شهرسازی در خصوص نامه فرمانداری در زمینه مصوبه اصلاح برخی از مصوبات دفترچه ضوابط محاسبات درآمدی تصویب کرده و بر مصوبه قبلی شورا تاکید کرد.
    احمد پورمفردی

    تعداد بازدید: 56
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر