5°C 
اوقات شرعی
 • چهارشنبه،03 بهمن 1397
 • ورود
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 133
    کد: 134913
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۶/۱۱

    برای همه مجاوران و زائران شهر بهشت

    امروز تمام کارکنان شهرداری مشهد به دنبال پیشرفت سریع شهر خود بوده و به خدمت گذاری به زائران و مجاوران شهر امام هشتم (ع) عشق می‌ورزند و خادمی امام مهربانی‌ها را برای خود توفیقی بزرگ از جانب خداوند متعال می‌دانند.
    برای همه مجاوران و زائران شهر بهشت

    محمد آذری- امروز در نظام‌های متکی به آرای مردم شوراها نماد مشارکت مردم در اداره شهر و روستای خودشان به شمار می‌روند. در نظام مقدس جمهوری اسلامی که مردم‌سالاری دینی در آن به عالی‌ترین نحو دیده شده باید تشکیل شوراها را از اصول مترقی و خوب قانون اساسی کشور دانست.
    شهر در نگاه نخست از مجموعه انسان‌ها، خانه‌ها، خیابان‌ها و کوچه‌پس‌کوچه‌هایی تشکیل شده است که در کنار هم منظم قرار گرفته‌ و به صورت مسالمت‌آمیز در تعاملند؛ اما پشت پرده، عده‌ای در تلاش‌اند که شهروندان بدون آنکه متوجه شوند در این آرامش زندگی کنند. این افراد همان اعضای شورای شهر و مدیران، کارکنان یا همان قهرمانان خدمت بی‌منت در شهرداری هستند که فارغ از هر نوع سلیقه و گرایش سیاسی رفاه حداکثری، شادابی و نشاط، امید و زندگی را از صمیم قلب برای همه مجاوران و زائرین شهر بهشت می‌خواهند و در مسیر تحقق آن از هیچ تلاشی دریغ نمی‌نمایند.
    از سال 1377 تا به امروز بیش از 19 سال از عمر نظام شورایی در شهرها و روستاهای کشور می‌گذرد و تجارب ارزنده و گران‌قدری در این مدت به دست آمده است. شاید در گذشته زیاد به انتخابات شورا توجه نمی‌شد اما امروز مردم می‌دانند که شوراهای شهر و روستا در سرنوشت و زندگی آن‌ها نقشی مهم و تعیین‌کننده‌ای دارند و بر همین اساس در انتخابات سال 96 برای انتخاب اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شاهد حضور پررنگ و گسترده آن‌ها بودیم.
    اکنون که 4 دوره از عمر شورای اسلامی شهر سپری شده است باید به این نکته اذعان نمود که افراد مختلفی که با سلیقه و انتخاب مردم در ادوار مختلف عضو شورای شهر بوده‌اند با تلاش‌های صادقانه و خدمات گسترده علی‌رغم فراز و نشیب‌هایی که همواره وجود داشته است روند رو به جلو و رویکرد توسعه‌ای برای شهر ایجاد نموده‌اند که می‌بایست خدمات کلیه آن‌ها و شهرداران و مدیران سابق ارج نهاده شود. مردم در هر دوره بر اساس قانون اساسی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می‌توانند هر طیف و جریان مرتبط با نظام را برای اداره شهر خود برگزینند. برای انتخابات شورای پنجم، مردم شهر مقدس مشهد به جریانی رأی دادند تا بر اساس شعار این جریان در طی 4 سال آینده، مشهد شهر امید و زندگی باشد. در واقع امروز همگان باید به رأی مردم احترام بگذاریم و بدانیم شورای شهر پنجم مشهد متعلق به همه مردم با هر گرایش سیاسی است و به راستی این جمله حضرت امام (ره) فصل الخطاب است که می‌فرمایند که میزان رأی ملت است.
    بدون شک این امید و زندگی نیازمند تسریع هرچه بیشتر در امور شهرداری و شورای اسلامی شهر مشهد بوده و شورای پنجم شهر مشهد با درک این مهم در اولین جلسه رسمی خود بدون فوت وقت شهردار جدید و همچنین کمیسیون‌های تخصصی مورد نیاز مدیریت شهری را انتخاب کرده است امری که نشان‌دهنده هماهنگی و همدلی اعضا و اهمیت مدیریت زمان و حس مسئولیت‌پذیری در قبال مدیریت شهری و شهروندان شهر مقدس مشهد است تا با برنامه‌ریزی دقیق هرچه سریع‌تر و با صلابت بیشتر به سوی پیشرفت این شهر گام برداشته شود.
    کلام آخر این‌که امروز تمام کارکنان شهرداری مشهد به دنبال پیشرفت سریع شهر خود بوده و به خدمت گذاری به زائران و مجاوران شهر امام هشتم (ع) عشق می‌ورزند و خادمی امام مهربانی‌ها را برای خود توفیقی بزرگ از جانب خداوند متعال می‌دانند. قطعاً روحیه همدلی و مسئولیت‌پذیری اعضای شورای شهر در سراسر ابر سازمان شهرداری مشهد بیش از گذشته تسری خواهد یافت تا همه مدیران و کارکنان شهرداری مستقر در ستاد، سازمان‌ها و مناطق آماده خدمتی بی‌منت و صادقانه برای رسیدن به اهداف عالیه مدیریت شهری در افق 1400 باشند.
    سرپرست شهرداری مشهد 

    تعداد بازدید: 133
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    1 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر