35°C آفتابی
اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 68
    کد: 133225
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۵/۱۹
    معاون اداری و مالی شهرداری مشهد:

    به حرکت درآوردن چرخه کار در شهرداری خوب است، اما نه با هر هزینه‌ای

    درآمدهای شهرداری وابستگی 70 درصدی به صنعت ساختمان دارد و در حال حاضر که ساخت و ساز با رکود مواجه است، منابع درآمدی شهرداری‌ها نیز با چالش مواجه شده است.
    به حرکت درآوردن چرخه کار در شهرداری خوب است، اما نه با هر هزینه‌ای

    معاون اداری و مالی شهرداری مشهد گفت: به حرکت درآوردن چرخه کار در شهرداری خوب است، اما نه با هر هزینه‌ای.
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمد آذری به مناسبت روز خبرنگار از اداره رسانه شهرداری بازدید کرد و این روز را به خبرنگاران تبریک گفت.
    وی در این بازدید اظهار کرد: شهرداری مشهد 26 هزار نفر حقوق بگیر و ماهانه 80 میلیارد تومان هزینه مرتبط دارد. تامین این مبالغ با توجه به رکود اقتصادی و پروژه‌های کوچک و بزرگی که در شهر اجرا می‎‌‌شود، دشوار است.
    آذری با اشاره به افزایش روز افزون هزینه‌ها، عنوان کرد: دولت وعده‌‎هایی را در بخش اتوبوسرانی به شهرداری مشهد داد اما با توجه به رکورد حاکم بر کشور موفق به اجرایی کردن آن نشد این در حالی است که هرسال هزینه‌های سربار به اتوبوسرانی تحمیل می‌شود و رکود نیز افزایش می‌یابد، اما همه توقع دارند بلیت اتوبوس گران نشود.
    معاون اداری و مالی شهرداری مشهد با اشاره به کاهش درآمدهای شهرداری، افزود: درآمدهای شهرداری وابستگی 70 درصدی به صنعت ساختمان دارد و در حال حاضر که ساخت و ساز با رکود مواجه است، منابع درآمدی شهرداری‌ها نیز با چالش مواجه شده است.
    آذری خاطرنشان کرد: خط آسمان را در شهر مشهد، ارتفاع 23 متر تعیین می‌کنند و اجازه ارائه مجوز نمی‌دهند. به جای اینکه راه ما باشند، سد راه هستند. مگر تا چه حد و اندازه‌ای می‌توان به در سطح کار کرد؟
    وی ادامه داد: کلانشهرها به واسطه محدودیت‌هایی که با آن مواجه‌اند، مجبورند از فضاهای موجود با بلندمرتبه‌سازی استفاده کنند.
    معاون اداری ومالی شهرداری مشهد به اعزام کاروان‌های متعددی از پارکبانان، پاکبانان، آتش‌نشانان، اتوبوسرانان، تاکسیرانان و غیره به عتبات عالیات اشاره کرد و توضیح داد: بیش از 2250نفر از خدمت‌گزاران شهر در قالب 16 کاروان زیارتی با حداقل هزینه به عتبات عالیات اعزام شدند.
    آذری با اشاره به اثرات مادی و معنوی که زیارت عتبات بر روی این قشر زحمتکش داشت، بیان کرد: این افراد با روحیه‌ای مضاعف به ارائه خدمت موثر به شهروندان و زائران می‌پردازند. این کار هزینه نیست. بلکه سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود.
    نجمه کیشی

    تعداد بازدید: 68
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر