35°C آفتابی
اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 120
    کد: 132697
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۵/۱۴
    در یکصد و هشتاد و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس؛

    تفریغ بودجه سال 95 شهرداری مشهد مقدس تصویب شد

    در سال 95 درآمدهای نقدی شهرداری بیش از 84 درصد تحقق پیدا کرده است.
    تفریغ بودجه سال 95 شهرداری مشهد مقدس تصویب شد

    شورای اسلامی شهر مشهد مقدس به تفریغ بودجه سال 95 شهرداری مشهد رای مثبت داد.
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، شورای اسلامی چهارم در یکصد و هشتاد و پنجمین جلسه علنی خود تفریغ بودجه سال 95 شهرداری را تصویب کرد.
    اولین دستور کار این جلسه، به بررسی لایحه تفریغ بودجه سال 95 سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی اختصاص یافت.
    محمد سهیلی، رییس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در این مورد گفت: تفریغ بودجه سال 95 این سازمان با کاهش 3 درصدی منابع و مصارف به تصویب رسید.
    در تبصره این مصوبه آمده است که سازمان مکلف است نسبت به احصاء عملیات‌های خارج از محدوده شهر اقدام نموده و پس از محاسبه ریالی بدهی سازمان‌های زیربط، لایحه تعیین تکلیف مطالبات خود را حداکثر طی یک‌ماه به شورای اسلامی شهر ارائه نماید.
    دومین دستور کار این جلسه به بررسی تفریغ بودجه سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد مقدس اختصاص یافت.
    محمد سهیلی، رییس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر در این مورد اظهار کرد: حدود یک میلیارد تومان زیان انباشته در تفریغ بودجه این سازمان وجود دارد که مقرر شده آنالیزش را به شورای اسلامی شهر ارائه نمایند.
    عبدالامیر بخشی‌زاده، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد نیز در توضیح این موضوع تصریح کرد: ما تخفیفی را روی کرایه ماشین‌آلات سازمان به مجموعه‌های شهرداری لحاظ کرده بودیم که باعث ایجاد زیانی در این بخش گردید لذا مقرر شد با تعدیل در سال‌های آینده این زیان جبران گردد.
    اعضای شورای شهر مصوب کردند تا سازمان پسماند درخصوص زیان ایجاد شده ناشی از عملکرد بکارگیری ماشین آلات به مبلغ 9 میلیارد و 88 میلیون ریال، بررسی‌های لازم را انجام دهد و گزارش آن را به شورای شهر ارائه کند .
    در ادامه نیز بعد از تصویب لایحه تفریغ بودجه سال 95 شرکت قطار شهری مشهد، لایحه تفریغ بودجه شرکت بهره‌برداری قطار شهری مشهد نیز با کاهش 8 میلیارد تومانی در منابع و مصارف به تصویب رسید.
    همچنین اعضا با رای مثبت به تفریغ بودجه سال 95 سازمان تاکسیرانی، در تبصره این مصوبه آوردند که با توجه به بند 7 گزارش حسابرس، که قراردادهای منعقده با صندوق ذخیره کارکنان شهرداری از مصادیق نقض قانون منع مداخله کارکنان دولت و شهرداری است، شهرداری مکلف است بررسی لازم را در این خصوص انجام داده و اقدامات اصلاحی لازم را به عمل آورد.
    در بررسی تفریغ بودجه شرکت نمایشگاه‌ها، اعضای شورای شهر مصوب کردند با توجه به 10 درصد رشد در منابع شرکت، به منظور تقسیم سود حاصله بین شرکت‌های فرعی زیر مجموعه که در حال حاضر منحل شده‌اند، تقسیم سود با لحاظ محاسبه زیان سنواتی اجرا گردد.
    محمد سهیلی، رییس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در مورد دستور کار بعدی نیز گفت: تفریغ بودجه سال 95 سازمان زمین و مسکن شهرداری مشهد مقدس از لحاظ منابع و مصارف رشد 6 درصدی داشته است.
    درمصوبه تفریغ بودجه این سازمان آمده است که سازمان زمین و مسکن مکلف است دارایی‌های غیر منقول ایجاد شده را در صورت های مالی ثبت نمایند و نیز اعتبارات املاک خریداری تحصیل شده قطعی شده را از اعتبارات املاک نهایی نشده تفکیک نماید .
    تحقق 84 درصدی درآمدهای نقدی شهرداری مشهد در سال 95
    شورای شهر مشهد در ادامه یکصدو هشتاد و پنجمین جلسه علنی خود، تفریغ بودجه سال 95 شهرداری مشهد را بررسی و تصویب کرد.
    در برخی از بندهای این مصوبه آمده است شهرداری مشهد موظف است هر ساله در خصوص عودت سپرده های اشغال معابر به نحو مقتضی به مالکان اموال اطلاع رسانی داشته باشد.
    درادامه شورا به منظور کاهش ابهامات و جلوگیری از ایجاد رانت در خصوص صدور پروانه، مصوب کرد که براساس آن شهرداری مشهد مجاز به صدور پروانه بدون ثبت در سیستم شهرسازی نمی‌باشد و با توجه به کاهش درآمدهای غیر نقدی در بحث عوارض صدور پروانه، شهرداری مکلف است عدم تحقق درآمدها را بررسی و نتایج آن را به شورای شهر ارائه کند .
    در ادامه جلسه جواد ستاری، عضو شورای شهر پیشنهاد خود را به شرح ذیل مطرح کرد و اعضا حاضر با اکثریت آرا به این پیشنهاد رای دادند .
    شهرداری مشهد مکلف است، مبالغی که تحت عنوان جریمه یا کسری پارکینگ در کارشناسی‌های 50 درصد ارزش سرقفلی از شهروندان دریافت نموده‌اند را به صاحب بستانکاری آنان لحاظ نموده تا در زمان مراجعه شهروندان و اخذ پروانه یا پایانکار یا غیره تهاتر شود .
    در بندی دیگر نیز آمده است با عنایت به اینکه وضعیت جذب درآمدهای غیر نقد در بحث عوارض صدور پروانه در سال‌های 94 و 95 کمتر از 3 درصد می‌باشد و به نظر می‌رسد در این خصوص یا ساز و کارهای لازم شکل نگرفته یا درآمد در نظر گرفته مطابق ظرفیت‌های واقعی نمی‌باشد شهرداری مکلف است عدم تحقق درآمدهای مذکور را بررسی نموده و علل آن را ظرف مدت یک ماه به شورای شهر ارایه نماید.
    همچنین در این مصوبه تاکید شده است با عنایت به اینکه وضعیت جذب درآمدهای غیر نقد ورود به محدوده در سال 95 کمتر از 3 درصد می‌باشد و به نظر می‌رسد درآمدهای مذکور در کد درآمدی دیگر ثبت می‌شود، شهرداری مکلف است عدم تحقق درآمدهای مذکور را بررسی نموده و علل آن را ظرف مدت یکماه به شورای شهر ارایه نماید.
    در بند 7 نیز تاکید شده شهرداری مشهد مقدس موظف است گزارش تحویل دو و نیم هکتار زمین توسط آستان قدس در محدوده منطقه یک شهرداری بابت هتل همای شماره 2 را حداکثر تا پایان شهریور ماه 96 به شورای شهر ارایه نماید.
    محمد سهیلی، رییس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر مشهد مقدس نیز در مورد این تفریغ بودجه و درآمدهای شهرداری گفت: در سال 95 درآمدهای نقدی شهرداری بیش از 84 درصد تحقق پیدا کرده است.
    همچنین با افزوذن بندی به این تفریغ بودجه مقرر شد مبلغ نیم درصد از صرفه جویی 70 میلیارد تومانی انجام شده در شهرداری در سال 95 را که مبلغ 350 میلیون تومان می‌باشد علاوه بر کارانه بین مدیران و پرسنل مجموعه‌های مربوطه تقسیم شود.
    همچنین در مقابل پیشنهاد دیمه کار مبنی بر اینکه شهرداری کلیه استخدام‌ها و جذب‌های صورت گرفته از ابتدای شورای چهارم تا انتهای این دوره را استخراج و نسبت به تعدیل نیروهای بکارگیری بدون ضابطه و استخدام نیروهای متخصص اقدام نماید، سرویها، رییس شورای شهر گفت: شورای آینده دستش باز است تا نسبت به استخدام‌های بی ضابطه تصمیم گیری نماید چراکه این کار نیز در شورای سوم و در مورد 460 نفر انجام شد.
    احمد پورمنفردی

    تعداد بازدید: 120
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر