18°C 
اوقات شرعی
 • پنج شنبه،03 خرداد 1397
 • ورود
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 80
    کد: 131090
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۴/۲۶
    رئیس شورای اسلامی شهر مشهد:

    قانون مالیات بر ارزش افزوده باعث سلب اختیارات شوراها می‌شود

    دیوان محاسبات درصدد سردرآوردن از بودجه شهرداری‌هاست؛ تصمیمی که در خصوص قانون مالیات بر ارزش افزوده نیز گرفته شده، تمام اختیارات شورا را حذف می‌کند و اگر این قانون دائمی شود شوراهای شهر حق هیچ کاری را ندارند.
    قانون مالیات بر ارزش افزوده باعث سلب اختیارات شوراها می‌شود

    رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: قانون مالیات بر ارزش افزوده سبب سلب اختیارات شوراهای شهر می‌شود.
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمدکمال سرویها اظهار کرد: همه ما در تمامی عرصه ها باید نهایت تلاش خود را انجام دهیم و منتخبین پنجمین دوره انتخابات شورای شهر مشهدمقدس توفیق ۴ ساله‌ای در پیش رو دارند.
    وی با اشاره به اینکه با سرعت و تلاش بیشتر باید فضایی مهیا شود که ۴ سال آینده بگوییم در این بخش مشکلات زائران و مردم مرتفع شده است؛ این امر، اتفاقی ارزشمند خواهد بود.
    سرویها خاطرنشان کرد: گروه‌های مختلفی درحال رصد شوراهای شهر هستند؛ مجلس شورای اسلامی به فکر محدود کردن شوراهاست چرا که معتقداند پارلمان های شهری موفق نبوده و در تحقق اهداف مدنظر مناسب عمل نکرده است.
    رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه شورای چهارم در نهایت صمیمیت تحویل شورای پنجم خواهد شد، گفت: هر موفقیتی که در این زمینه کسب شود، متعلق به همه بوده و این افتخار محدود به افراد مشخص نخواهد بود.
    سرویها افزود: نخبگان و مردم شاخص‌های مختلفی برای ارزیابی عملکرد شورا دارند و به عنوان مثال میزان حفاری تونل قطار شهری و غیره، قابل آمارسازی نیستند.
    وی با بیان اینکه در شورای سوم ۴۰ میلیارد تومان از دیون تحویل شورای چهارم داده شد، تصریح کرد: بدهی‌های شهرداری در هر دوره ای وجود دارد و برای هر شورایی امری اجتناب‌ناپذیر است.
    رئیس شورای اسلامی شهر مشهد به برخی کارهای نیمه تمام شورای چهارم اشاره کرد و گفت: سیستم یکپارچه شهرسازی از جمله مسایلی بوده که شوراهای مختلف روی آن سرمایه‌گذاری کردند تا مردم بدون مراجعه به شهرداری نسبت به انجام امور خود اقدام نمایند؛ شورای دوم و سوم ۹ میلیارد تومان برای این امر هزینه کردند و شورای چهارم نیز با هزینه ۵ میلیاردی برای تحقق این مهم گام برداشت.
    سرویها تصریح کرد: سیستم یکپارچه شهرسازی در برخی موضوعات و خدمات محقق شده است اما قسمت‌هایی باقی مانده که امیدواریم اعضای شورای پنجم بخشی از این موضوع را مدیریت کنند.
    وی با اشاره به پیدا شدن تقابل بین مجلس شورای اسلامی و شوراهای شهر، گفت: دیوان محاسبات درصدد سردرآوردن از بودجه شهرداری‌هاست؛ تصمیمی که در خصوص قانون مالیات بر ارزش افزوده نیز گرفته شده، تمام اختیارات شورا را حذف می‌کند و اگر این قانون دائمی شود شوراهای شهر حق هیچ کاری را ندارند.

    تعداد بازدید: 80
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر