8°C ابری
اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 276
    کد: 121330
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۱۲/۱۵

    از شفافیت مالی تا جایزه ملی
    محمد آذری

    در سال جاری نیز شهرداری مشهد مفتخر به دریافت تندیس سیمین جایزه ملی مدیریت مالی ایران شده اما ما آن را پایان راه ندانسته و همان‌گونه که در دو سال اخیر شاهد ارتقای جایگاه شهرداری مشهد در کسب این عنوان بوده‌ایم تمام سعی خود را برای کسب تندیس زرین این جایزه ملی به کار خواهیم بست.
    از شفافیت مالی تا جایزه ملی محمد آذری

    برگزاری هفتمین دوره جایزه ملی مدیریت مالی ایران از سال 1389 بسترساز بهبود و ارتقای سطح مدیریت مالی و اقتصادی در شرکت‌ها و سازمان‌های شرکت‌کننده شده که شهرداری مشهد از سال 91 تا 95 تندیس‌های بلورین و سیمین این جایزه ملی را دریافت کرده که این نشان از شفافیت مالی شهرداری مشهد در دارد.
    حضور فعال و گسترده شرکت‌ها و سازمان‌های ایرانی در جایزه ملی مدیریت مالی ایران بیانگر این است که سازمان‌های ایرانی میل بسیاری برای حضور در فرآیندی دارند که در آن سازمان‌های همسو و غیرهمسو شرکت می‌کنند تا سطح واقعی خود را در حیطه عملکرد مدیریت بسنجند و خود را با سازمان‌ها و شرکت‌هایی که از نظر نوع فعالیت با آن‌ها مشترک هستند، مقایسه کنند.
    این واقعیت که کسب جایزه مدیریت مالی ایران به خصوص در سطوح بالاتر به عنوان سند افتخار یک سازمان و به طور خاص حوزه مالی است نه تنها برای مدیران نهادینه شده بلکه حضور در فرآیند جایزه مدیریت مالی ایران و ارتقای حوزه مالی سازمان به سطح معیارهای این جایزه به عنوان یک آرمان برای اغلب شرکت‌ها و سازمان‌ها تبدیل شده است.
    شرکت در جایزه ملی مدیریت مالی ایران حتی برای سازمان‌هایی که به سطح دریافت جایزه نائل نمی‌شوند هم ارزشمند است زیرا این فرآیند نقاط قوت و ضعف حوزه مالی سازمان را به تفکیک و بر اساس نوع فعالیت بازگو کرده و سازمان را برای انجام اقدامات لازم جهت رفع موانع و کمبودها در مسیر دستیابی به اهداف و استراتژی‌ها هدایت می‌نماید.
    جایزه ملی مدیریت مالی اهدافی چون حمایت از مدیران مالی حرفه‌ای در مسیر دستیابی به جایگاه واقعی در شرکت‌ها و سازمان‌ها، تشویق و ترغیب شرکت‌ها برای انجام خودارزیابی و شناخت نقاط قوت و ضعف و زمینه‌های بهبود، ایجاد فضای رقابتی مناسب و حرفه‌ای میان شرکت‌ها و سازمان‌های ایرانی، تعریف راهبردی از مدیریت مالی و اقتصادی سازمان در جهت دستیابی به اهداف استراتژیک و معرفی و قدردانی از شرکت‌ها و سازمان‌های برتر در حوزه مالی و اقتصادی را دنبال می‌کند.
    این جایزه ملی کلیه شرکت‌ها و سازمان‌های ایرانی با هر اندازه و در هر بخشی که فعالیت می‌کنند، می‌توانند متقاضی دریافت جایزه ملی مدیریت مالی ایران باشند به بیان دیگر سازمان‌ها و بنگاه‌ها در تمامی بخش‌های اقتصادی کشور می‌توانند در فرایند کسب جایزه ملی مدیریت مالی ایران شرکت نمایند را شامل می‌شود.
    جایزه ملی مدیریت مالی ایران که توسط اساتید و متخصصان خبره در مدل‌های مطرح دنیا داوری می‌شود و قطعاً نقش و جایگاه ویژه‌ای دارد که شهرداری مشهد در سال 91 و 92 و 93 تندیس بلورین و در سال 94 و 95 با یک پله ارتقای تندیس سیمین جایزه ملی مدیریت مالی را به خود اختصاص داده که افتخاری بزرگ برای شهرداری و شهروندان شهر بهشت است البته دریافت چنین جوایزی مرهون تلاش همه افراد بوده و این جوایز در سایه صحت، سرعت، دقت، سلامت، صداقت، امنیت، شفافیت به دست آمده است.
    در سال جاری نیز شهرداری مشهد مفتخر به دریافت تندیس سیمین جایزه ملی مدیریت مالی ایران شده اما ما آن را پایان راه ندانسته و همان‌گونه که در دو سال اخیر شاهد ارتقای جایگاه شهرداری مشهد در کسب این عنوان بوده‌ایم تمام سعی خود را برای کسب تندیس زرین این جایزه ملی به کار خواهیم بست.

    *معاون اداری و مالی شهرداری مشهد

    تعداد بازدید: 276
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر