19°C 
اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر : خدمت
    تعداد بازدید: 157
    کد: 120852
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
    معاون اداری و مالی شهرداری مشهد خبر داد:

    کسب جایزه ملی مدیریت مالی ایران توسط شهرداری مشهد در سال 95

    شهرداری مشهد از سال 90 در جایزه ملی مدیریت مالی ایران شرکت کرده که به خاطر عملکرد مالی خود در سال‌های 90، 91 و 92 موفق به کسب تندیس بلورین و در سال‌ 93 نیز با یک پله ارتقاء حائز تندیس سیمین جایزه ملی مدیریت مالی شد.
    کسب جایزه ملی مدیریت مالی ایران توسط شهرداری مشهد در سال 95
    معاون اداری و مالی شهرداری مشهد از کسب تندیس سیمین هفتمین دوره جایزه ملی مدیریت مالی ایران به دلیل عملکرد مناسب مالی سال گذشته خبر داد.
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمد آذری در گفتگو با خبرنگار ما در این خصوص بیان کرد: برگزاری جایزه ملی مدیریت مالی ایران از سال 89 بسترساز بهبود و ارتقای سطح مدیریت مالی و اقتصادی در شرکت‌ها و سازمان‌های شرکت کننده شده است.
    وی افزود: حضور فعال و گسترده شرکت‌ها و سازمان‌های ایرانی در جایزه ملی مدیریت مالی ایران بیانگر این است که سازمان‌های ایرانی میل بسیاری برای حضور در فرآیندی دارند که در آن سازمان‌های همسو و غیرهمسو شرکت می‌کنند تا سطح واقعی خود را در حیطه عملکرد مدیریت بسنجند و خود را با سازمان‌ها و شرکت‌هایی که از نظر نوع فعالیت با آن‌ها مشترک است، مقایسه کنند.
    معاون اداری و مالی شهرداری مشهد با بیان اینکه شاخص‌های این جایزه ملی شفافیت مالی، پاسخگویی مالی و سلامت مالی است، تصریح کرد: این واقعیت که کسب جایزه مدیریت مالی ایران به خصوص در سطح بالاتر به عنوان سند افتخار یک سازمان و به طور خاص حوزه مالی است نه تنها برای مدیران نهادینه شده بلکه حضور در فرآیند جایزه مدیریت مالی ایران و ارتقاء حوزه مالی سازمان به سطح معیارهای این جایزه به عنوان یک آرمان برای شرکت‌ها و سازمان‌ها تبدیل شده است.
    آذری با اشاره به ارزشمندی شرکت در جایزه مدیریت مالی ایران بیان کرد: شرکت در جایزه ملی مدیریت مالی ایران حتی برای سازمان‌هایی که به سطح دریافت جایزه نائل نمی‌شوند نیز ارزشمند است چرا که این فرآیند نقاط قوت و ضعف حوزه مالی سازمان را به تفکیک و براساس نوع فعالیت بازگو کرده و سازمان را برای انجام اقدامات لازم جهت رفع موانع و کمبودها در مسیر دستیابی به اهداف و استراتژی‌ها هدایت می‌کند.
    وی در خصوص اهداف برگزاری جایزه مدیریت مالی ایران اشاره کرد و گفت: این اقدام به منظور حمایت از مدیران مالی حرفه‌ای در مسیر دستیابی به جایگاه واقعی در شرکت‌ها و سازمان‌ها، تشویق و ترغیب شرکت‌ها برای انجام خود ارزیابی و شناخت نقاط قوت و ضعف و زمینه‌های بهبود و ایجاد فضای رقابتی مناسب و حرفه‌ای میان شرکت‌ها و سازمان‌های ایرانی برگزار می‌شود.
    به گفته آذری از دیگر اهداف این جایزه تعریف راهبردی از مدیریت مالی و اقتصادی سازمان در جهت دستیابی به اهداف استراتژیک و معرفی و قدردانی از شرکت‌ها و سازمان‌های برتر در حوزه مالی و اقتصادی است.
    معاون اداری و مالی شهرداری مشهد به مدل جایزه ملی مدیریت مالی ایران اشاره کرد و ادامه داد: طراحی مدل این جایزه توسط اساتید و متخصصان خبره در مدل‌های مطرح دنیا صورت گرفته به گونه‌‌ای که در این مدل ارزیابی حوزه مدل ارزیابی حوزه مالی و اقتصادی سازمان‌ها و شرکت‌ها با استفاده از معیارها و شاخص‌های تخصیص مالی و حسابداری انجام می‌شود.
    وی در خصوص سطوح جایزه ملی مدیریت مالی ایران گفت: جایزه ملی مدیریت مالی ایران در سه سطح تندیس، تقدیرنامه و گواهینامه طرح‌ریزی شده که سطح تندیس به سه بخش بلورین، سیمین و زرین تقسیم‌بندی می‌شود.
    آذری تصریح کرد: برخی از معیارهای ارزیابی سازمان‌ها و شرکت‌ها در این جایزه می‌توان به ارائه صورت‌های مالی حسابرسی شده 3 سال اخیر به همراه گزارش حسابرسی، ارائه گزارش عملکرد بودجه و بودجه انعطاف‌پذیر برای سال جاری و پیش‌بینی آن برای سال آتی، ارائه روند 3 ساله دوره وصول مطالبات شرکت، ارائه میزان آموزش کارکنان حوزه مالی طی سه سال اخیر و... اشاره کرد.
    معاون اداری و مالی شهرداری مشهد اضافه کرد: شهرداری مشهد از سال 90 در جایزه ملی مدیریت مالی ایران شرکت کرده که به خاطر عملکرد مالی خود در سال‌های 90، 91 و 92 موفق به کسب تندیس بلورین و در سال‌های 93 نیز با یک پله ارتقاء حائز تندیس سیمین جایزه ملی مدیریت مالی شد.
    آذری گفت: در هفتمین دوره برگزاری جایزه ملی مدیریت مالی ایران نیز که مراسم آن امروز شنبه 7 اسفندماه در تهران برگزار شد، شهرداری مشهد به دلیل عملکرد مالی خود در سال 94 تندیس سیمین را کسب کرد.
    به گفته وی، در سال 94 عملکرد مالی 44 سازمان و شرکت طی سال 93 بررسی و ارزیابی شد که تنها 3 سازمان و شرکت از جمله شهرداری مشهد در بین شهرداری‌های کشور موفق به کسب تندیس سیمین جایزه ملی شد.

    فرزانه نثاری 

    تعداد بازدید: 157
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر