31°C نیمه ابری
اوقات شرعی
 • چهارشنبه،30 خرداد 1397
 • ورود
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 288
    کد: 118926
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۱۱/۱۷
    معاون اداری و مالی شهرداری مشهد در بازدید از درمانگاه شماره یک خبر داد:

    افتتاح 3 مرکز جدید درمانی توسط شهرداری مشهد

    یکی از اهداف اصلی ما این است که از افراد مجرب و باتجربه در درمانگاه‌های شهرداری مشهد استفاده شود.
    افتتاح 3 مرکز جدید درمانی توسط شهرداری مشهد

    معاون اداری و مالی شهرداری مشهد با بیان اینکه خدمات درمانی به شهروندان توسط شهرداری مشهد گسترش‌یابد، گفت: یک مرکز درمانی امسال در بولوار کامیاب و 2 مرکز درمانی شهرداری مشهد طی سال آینده افتتاح می‌شود.
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمد آذری بازدید از درمانگاه شماره یک شهرداری مشهد که به برای تقدیر از پرستاران به مناسبت روز پرستار برگزار شد، اظهار کرد: همه دستگاه‌های اجرایی همراه با فعالیت‌هایی که کارکنان خود انجام می‌دهند به فکر خدمات رفاهی به آنان نیز هستند.
    وی افزود: در بسیاری از دستگاه‌های اجرایی که حتی دامنه خدمت آن‌ها از شهرداری‌ها پایین‌تر است بحث ارائه خدمات بهداشتی و درمانی از گذشته‌های دور وجود داشته است.
    فعالیت 25 هزار نفر در شهرداری مشهد
    معاون اداری و مالی شهرداری مشهد تصریح کرد: یکی از وظایف شهرداری‌ها توجه به سلامت و بهداشت جامعه و شهر است و در کلان‌شهرهای دیگر همچون تهران در این حوزه فعالیت بسیار گسترده‌ای صورت گرفته و شهرداری مشهد نیز به عنوان یک دستگاه خدمتگزار که 25 هزار شاغل در این دستگاه در حال خدمات‌رسانی هستند که نیازمند پشتوانه‌های رفاهی هستند.
    به گفته آذری، از گذشته درمانگاه شهرداری واقع در خیابان پاستور خدمات ابتدایی در قالب درمانگاه به همکاران و شهروندان ارائه می‌کرد که متأسفانه همین درمانگاه نیز در برهه‌ای از زمان رو به تعطیلی کشیده شد.
    وی بیان کرد: با توجه به حمایت شخص شهردار مشهد و شورای اسلامی شهر مذاکرات و رایزنی‌هایی برای توسعه خدمات درمانی و بهداشتی شهروندان و کارکنان شهرداری مورد توجه قرار گرفت که در مرحله اول بخش قانونی کار دنبال شد که لایحه با استدلالات لازم در این زمینه به شورای اسلامی شهر ارائه شد.
    معاون اداری و مالی شهرداری مشهد ادامه داد: در ادامه کار، برای حساب بانکی درمانگاه مجوز گرفته شد و در مرحله بعد برای جلوگیری از هرگونه دوباره‌کاری نیازمند حضور فردی به عنوان رییس در این مجموعه بودیم که تجربه لازم را دارا باشد بر همین اساس دکتر جعفری به مدیریت درمانگاه شماره یک شهرداری مشهد انتصاب شد.
    افتتاح دومین درمانگاه تخصصی شهرداری مشهد در خیابان کامیاب
    آذری افزود: خوشبختانه در مدت کوتاه از این انتصاب، مرکز درمانی خیابان پاستور ما به اهداف اولیه خود رسیده و به نحو مناسبی خدمات‌رسانی به شهروندان و همکاران ما صورت می‌گیرد اما این درمانگاه به تنهایی جوابگوی نیاز همکاران و شهروندان را نبود لذا بنا را بر توسعه مراکز درمانی در سطح شهر مشهد گذاشتیم و در این راستا دومین درمانگاه تخصصی شهرداری مشهد در بولوار کامیاب به زودی افتتاح می‌شود.
    وی عنوان کرد: در راستای این توسعه قطعاً مراکز درمانی 3 و 4 شهرداری مشهد را نیز در دستور کار داریم و مقدمات آن در شرف پیگیری است.
    معاون اداری و مالی شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: تجربه بسیار موفقی در سایر حوزه‌ها در ارتباط با هزینه‌های تکمیل درمان کارکنان شهرداری مشهد داشتیم که در گذشته بیمه تکمیلی طلایی به کارکنان ارائه می‌شد اما با شروع کار این درمانگاه شهرداری از تیرماه امسال قرارداد هزینه‌های تکمیل درمان کارکنان را با مرکز پزشکی منعقد کردیم.
    کاهش هزینه‌های تکمیل درمان کارکنان شهرداری
    وی اضافه کرد: پایین‌ترین رقمی که از بیمه‌ها برای هزینه‌های تکمیل درمان کارکنان استعلام گرفتیم با پایه 72 هزار تومان برای هر نفر بود و با مذاکره‌ای داشتیم با 60 هزار تومان در این مرکز پزشکی قرارداد بسته شد یعنی از حداقل قیمت بیمه‌ها، 12 هزار تومان پایین‌تر در هر ماه که این اقدام علاوه بر صرفه‌جویی 3 میلیارد و 800 میلیون تومانی برای کارکنان و شهرداری مشهد باعث افزایش بیشتر تعهدات پزشکی شد.
    آذری با بیان اینکه سرویس‌دهی در این مرکز درمانی افزایش چشم‌گیری داشته است، گفت: با توسعه این مراکز درمانی گام‌های مؤثری در سلامت شهروندان و کارکنان شهرداری برداشته می‌شود.
    افتتاح 2 درمانگاه شهرداری در سال آینده
    معاون اداری و مالی شهرداری مشهد با بیان اینکه 2 درمانگاه دیگر در سال آینده افتتاح می‌شود، اظهار کرد: سومین درمانگاه شهرداری مشهد در میدان میرزا کوچک خان طی سال آینده افتتاح می‌شود.
    آذری در مورد استفاده از کادر مجرب در درمانگاه‌های شهرداری مشهد نیز بیان کرد: یکی از اهداف اصلی ما این است که از افراد مجرب و باتجربه در درمانگاه‌های شهرداری مشهد استفاده شود.
    وی خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات قابل توجه در افتتاح این مراکز درمانی شهرداری این است که شاهد اشتغال پزشکان، پرستاران و شهروندان خواهیم بود.

    در جریان این بازدید، معاون اداری و مالی شهرداری مشهد از پرستاران و پرسنل این مجموعه درمانی با اهدای گل تقدیر کرد.
    سید زُهیر موسوی

    تعداد بازدید: 288
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر