8°C اکثرا آفتابی
اوقات شرعی
 • پنج شنبه،30 فروردین 1397
 • ورود
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 221
    کد: 118682
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۱۱/۱۴
    مدیر برنامه و بودجه شهرداری مشهد خبر داد:

    افزایش 30 درصدی درآمدهای پایدار شهرداری مشهد در بودجه 96/ پیش‌بینی درآمد 842 میلیارد تومانی از محل ساخت‌وسازهای شهر مشهد

    4 پایه اصلی بودجه 96، اقتصاد مقاومتی و سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری، توجه به مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2017، توجه به مناطق کم‌‎برخوردار و ساماندهی حاشیه شهر و مشارکت حداکثری شهروندان در پروژه‌های عمرانی در قالب شورای اجتماعی محلات است.
    افزایش 30 درصدی درآمدهای پایدار شهرداری مشهد در بودجه 96/ پیش‌بینی درآمد 842 میلیارد تومانی از محل ساخت‌وسازهای شهر مشهد

    مدیر برنامه و بودجه شهرداری مشهد از افزایش 30 درصدی درآمدهای پایدار شهرداری در بودجه 96 خبر داد.
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، جمال حسن بارانی امروز در نشستی خبری که در سالن شهدای شهرداری مشهد برگزار شد، اظهار کرد: بودجه سال 95 با توجه به تحقق نیافتن بودجه‌های دولتی و همچنین کاهش 50 درصدی ساخت وساز در مشهد اصلاح می‌شود.
    وی افزود: بودجه مد نظر دولتی ما در سال 95 در ابتدای کار 266 میلیارد تومان بود که بر اساس محدودیت‌هایی که دولت دارد که این بودجه به 186 میلیارد تومان اصلاح شده و در سال جاری تا به امروز تخصیص موافقت‌نامه حدود 30 میلیارد تومان توسط دولت به شهرداری انجام شده در حالی که کمک‌های نقدی دولت تا به امروز زیر یک میلیارد تومان بوِده اما برای قطارشهری از سوی دولت 15 میلیارد تومان نیز اوراق خزانه ارائه شده است.
    مشارکت حداکثری شهروندان و تحقق اقتصاد مقاومتی پایه‌های بودجه 96
    بارانی با بیان اینکه آلبوم بودجه سال آینده 4 پایه اساسی دارد، گفت: پایه اول آن اقتصاد مقاومتی و سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری، پایه دوم توجه به مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2017، پایه سوم توجه به مناطق کم‌‎برخوردار و ساماندهی حاشیه شهر و در نهایت پایه چهارم مشارکت حداکثری شهروندان در پروژه‌های عمرانی در قالب شورای اجتماعی محلات است.
    افزایش درآمدهای پایدار شهرداری مشهد به 30 درصد
    مدیر برنامه و بودجه شهرداری مشهد در پاسخ به سؤال خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد در مورد توجه به درآمدهای پایدار در بودجه سال 96 گفت: درآمد پایدار مورد توجه مدیریت شهری مشهد قرار گرفته و در بودجه سال آینده به 30 درصد افزایش یافته که در سال جاری حدود 24 درصد بوده و در واقع شهرداری مشهد به دنبال آن است درآمدهای ناپایداری که تأثیر مثبتی در زندگی مردم ندارد را به تدریج حذف کند.
    کاهش 680 میلیارد تومانی بودجه 95 شهرداری در اصلاح بودجه
    وی با اشاره به اصلاح بودجه سال 95 عنوان کرد: 680 میلیارد تومان از بودجه امسال شهرداری را کاهش داده‌ایم که 600 میلیارد تومان آن از درآمد ساخت و سازهای شهری با توجه به رکود ساختمان کاهش یافته و از محل کمک‌های دولتی نیز 80 میلیارد تومان از پیش‌بینی‌ها را کاهش داده‌ایم البته ذکر این نکته نیز ضروری است که بسیاری از مبادلات دولتی در پایان سال صورت می‌گیرد.
    رشد 101 درصدی بودجه 96 شهرداری در حوزه زیباسازی
    بارانی در خصوص مشهدالرضا(ع)؛ پایتخت فرهنگی جهان اسلام نیز گفت: هنر شهرداری مشهد این است که وظایف خود را در این حوزه انجام دهد و قرار نیست وظایف سایر سازمان‌ها و ارگان‌ها را بر عهده گیرد و در این شرایط بودجه سال 96 نسبت به سال جاری در حوزه زیباسازی شهر، 101 درصد و معماری و شهرسازی 142 درصد رشد داشته است.
    افزایش 30 درصدی بودجه سازمان آتش‌نشانی در سال آینده
    وی در خصوص حوزه ایمنی و آتش‌نشانی نیز گفت: بر اساس ضوابط دولت نیز مکلف به تأمین ساخت افزارهای آتش‌نشانی است که متأسفانه در طی 2 سال گذشته هیچ تغییری صورت نگرفته اما ما در شهرداری مشهد بودجه سازمان آتش‌نشانی را برای سال 96 با 30 درصد افزایش به 118 میلیارد تومان رسانده‌ایم.
    پیش‌بینی درآمد 842 میلیارد تومانی از محل ساخت‌وسازهای شهر مشهد
    مدیر برنامه و بودجه شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: در بودجه سال 95 در حوزه ساخت‌وسازها 1173 میلیارد درآمد برای شهرداری پیش‌بینی شده بود که در اصلاح بودجه امسال به 846 میلیارد و در قانون بودجه سال 96 به 842 میلیارد تومان کاهش یافته است.
    بارانی در مورد اقدامات صورت گرفته با توجه به اقتصاد مقاومتی نیز تصریح کرد: در بودجه امسال 250 هکتار فضای سبز پیش‌بینی شده بود که با صرفه‌جویی‌های انجام شده به 304 افزایش یافته و در تأمین گیاه‌های موردنیاز فضای سبز از تولیدکنندگان استانی وهمچنین گیاهان مقاوم در هوای مشهد استفاده شده که سبب کاهش هزینه‌ها در این حوزه شده است.
    کاهش 50 درصدی مصرف آب با سیستم آبیاری تحت فشار
    وی اضافه کرد: با آبیاری فضای سبز با سیستم تحت فشار نیز شاهد 50 درصدی کاهش مصرف آب بوده‌ایم و در فروشگاه‌های شهر ما نیز تمام کالاهای خارجی حذف شده همچنین واگن‌های خط 2 قطار شهری مشهد نیز در تهران مونتاژ می‌شود که سبب کاهش 15 درصدی قیمت آن شده است.
    مدیر برنامه و بودجه شهرداری مشهد بیان کرد: در حوزه اقتصاد مقاومتی بحث خزانه واحد سامانه تأمین‌کنندگان با حضور 2500 پیمانکار و الکترونیکی کردن بسیاری از صورت وضعیت‌ها بوده است.
    تعریف 2200 پروژه برای شورای اجتماعی محلات
    بارانی یادآور شد: در سال آینده 5 درصد از بودجه‌های عمرانی با نظر شورای اجتماعی محلات اجرایی می‌شود که در این قالب 2200 پروژه در محلات در نظر گرفته شده است
    50 هزار میلیارد ریال برای سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی
    وی اظهار کرد: در حوزه سرمایه‌گذاری اقتصاد مقاومتی 66 بسته اقتصادی به ارزش 50 هزار میلیارد یال برای سرمایه‌گذری داخلی و خارجی در نظر گرفته شده و تلاش شده از مسیر مدیریت دارایی‌ها و املاک و مستقلات هیچ‌یک از پروژه‌های عمرانی شهرداری تعطیل نشود و خوشبختانه هیچ پروژه عمرانی برای کمبود اعتبار متوقف نبوده مگر اینکه موضوع دیگری باشد.
    سید زُهیر موسوی

    تعداد بازدید: 221
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    1 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر