31°C نیمه ابری
اوقات شرعی
 • چهارشنبه،30 خرداد 1397
 • ورود
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 189
    کد: 118388
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
    عضو شورای اسلامی شهر مشهد مشهد مقدس عنوان کرد:

    تخفیفات و تسهیلات ویژه شهرداری مشهد برای اصناف و فروشندگان کالاهای داخلی

    این مصوبه فرصتی است که به نفع پویا شدن اقتصاد و اشتغال و کمک به تحقق اقتصاد مقاومتی گام کوچکی برداریم .
    تخفیفات و تسهیلات ویژه شهرداری مشهد برای اصناف و فروشندگان کالاهای داخلی

    عضو شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: مدیریت شهری از عرضه‌کنندگان و اصناف فروشنده کالاهای داخلی حمایت می‌کند.
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، انسیه غفوری شعرباف در خصوص مصوبه اخیر شورا در حمایت از تولیدات داخلی گفت: با عنایت به اینکه یکی از راهبردی‌ترین محورهای اقتصاد مقاومتی حمایت از تولیدات داخلی است، شورای شهر مشهد مقدس اقدام به تصویب طرحی در راستای اقتصاد مقاومتی کرد که در آن به ترغیب فروشندگان به عرضه تولیدات داخلی توجه شده است.
    وی ادامه داد: در این طرح با توجه به نقش مهم فروشندگان در ایجاد رغبت در میان شهروندان و هدایت آنها به خرید کالاهای تولید داخل، برای عرضه‌کنندگان این کالاها تخفیفاتی شامل 50 درصد عوارض مربوط به بهره‌برداری موقت و 50 درصد عوارض صنفی و 50 درصد عوارض پسماند در نظر گرفته شده است .
    غفوری شعرباف با اشاره به اینکه مقرر شده شهرداری ظرف مدت یک ماه دستورالعمل اجرایی این مصوبه را به شورا ارائه دهد ابراز امیدواری کرد که این طرح از ابتدای سال 96 و به مدت 3 سال اجرایی و صنوفی مشمول این طرح قرار می‌گیرند که تولیدات داخلی متنوع، با کیفیت و قابل رقابت با تولیدات خارجی در آن زمینه وجود نداشته باشد.
    عضو شورای اسلامی شهر مشهد خواستار همکاری و مشارکت اتحادیه‌های صنفی و اصناف و مردم در اجرای این طرح شد و تاکید کرد: این مصوبه فرصتی است که به نفع پویا شدن اقتصاد و اشتغال و کمک به تحقق اقتصاد مقاومتی گام کوچکی برداریم .
    وی با اشاره به حمایت‌های گذشته شورا از تولیدات داخلی، به حذف عوارض بهره‌برداری موقت برای واحدهای تولیدی در مناطق 4 و 5 درآمدی، الزام بازارها و فروشگاه‌های شهرداری به عرضه تولیدات داخلی، حمایت از شرکت‌های دانش بنیان به تصویب لایحه‌ای ویژه اقتصاد مقاومتی در سال 95 اشاره کرد و افزود: که در این مصوبه تحقق اقتصاد مقاومتی در ابعاد مختلف در امور اجرایی شهرداری مورد توجه و تاکید قرار گرفته است.

    تعداد بازدید: 189
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر