19°C 
اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 404
    کد: 117902
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۱۱/۰۵
    اقدامات تشویقی شهرداری مشهد برای ایجاد رونق در صنعت ساختمان؛

    با پرداخت 34 درصد پول کمتر، پروانه و پایانکار ساختمانی بگیرید

    تخفیفات نقدی شهرداری مشهد مقدس چند سالی است که به طور ثابت در حال اجراست که برای نیمه اول سال 20 درصد و نیمه دوم نیز 15 درصد بوده که چندی پیش با مصوبه شورا این تخفیفات در کل طول سال 24 درصد تعیین شده است.
    با پرداخت 34 درصد پول کمتر، پروانه و پایانکار ساختمانی بگیرید

    شهرداری مشهد مقدس در راستای اقدامات تشویقی خود برای ایجاد رونق در صنعت ساخت و ساز، 34 درصد تخفیف برای پرداخت‌های نقدی شهروندان بر اساس تعرفه سال 94 در نظر گرفته است.
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، بر هیچ‌کسی پوشیده نیست که کشور و شهر مشهد چند سالی است در رکود به سر می‌برد، رکودی که رونق را از اقتصاد به ویژه بازار مسکن گرفته است، نه دیگر انبوه‌سازی میل به ساخت و ساز دارد و نه حتی تمایلی برای تکمیل واحدهای نیمه ساخته خود.
    شهرداری‌ها در حوزه ساخت و ساز ارتباط مستقیمی با مردم و فعالان این حوزه دارند و تا مجوز شهرداری صادر نشود کلنگی به زمین نخواهد خورد. شهرداری مشهد برای اینکه دست و دل سازندگان به آغاز پروژه‌های ساختمانی برود، تسهیلات مختلفی را طی یک‌سال گذشته برای صنعت ساز و ساز قائل شده است. از مصوبه خروج صنعت ساز و ساز از رکود که شورای اسلامی شهر مشهد مقدس آن را تصویب کرد گرفته تا تخفیفات گاه و بی‌گاه که برای پرداخت‌های نقدی مردم در حوزه ساختمانی قائل شده، همه و همه برای رونق ساخت و ساز در شهر بوده است.
    شهرداری مشهد با گذشتن از بخش مهمی از حق قانونی خود که باید از مودیانش دریافت کند آنها را به ازسرگیری و رونق‌بخشی فعالیت‌های اقتصادیشان تشویق می‌کند.
    تخفیف برای تحقق اقتصاد مقاومتی
    شهردار مشهد مقدس با اشاره به اینکه این تخفیفات با ارائه یک لایحه دوفوریتی به شورای اسلامی شهر ارسال و تصویب شد، می‌گوید: به مناسبت ایام الله دهه فجر سال گذشته تخفیفی برای پرداخت های نقدی شهروندان در نظر گرفته شد و امسال نیز مردم در مراجعات به شورا و شهرداری منتظر این تخفیفات برای پرداخت حقوق شهرداری هشتند.
    سید صولت مرتضوی می‌افزاید: امسال نیز با بررسی‌های کارشناسی و مساعدت‌های اعضای شورای اسلامی شهر به این نتیجه رسیدیم تا به مناسبت ایام دهه فجر، 34 درصد تخفیف در راستای ایجاد رونق و تحقق اقتصاد مقاومتی برای مردم قائل شویم.
    وی خاطرنشان می‌کند: با ارائه این تخفیف، سرمایه‌گذاران جدید و بهتری برای شهر جذب خواهد شد که این مهم به خارج شدن از رکود موجود کمک می‌کند.
    10 درصد تخفیف بیشتر به مناسبت ایام الله دهه فجر
    معاون اداری و مالی شهرداری مشهد مقدس نیز در این باره می‌گوید: حجم قابل ملاحظه‌ای از درآمدهای شهرداری‌ها به صنعت ساختمان وابسته است که طی چند سال گذشته بر اثر رکود موجود در جامعه، صنعت ساختمان هم از رونق افتاده است.
    محمد آذری می‌افزاید: رکود موجود برای اکثر سازندگان مشکلات مالی ایجاد کرده است که این مشکلات از عدم فروش واحدهای ساخته شده توسط آنان ایجاد شده است لذا این قشر مجبور شده‌اند برای تامین منابع مالی مورد نیاز برای تسویه بدهی‌های خود، واحدهای ساخته شده را حتی به زیر قیمت هم بفروشند.
    وی تصریح می‌کند: بخشی از هزینه‌های قیمت تمام شده در ساخت و ساز را عوارض و هزینه صدور پروانه شهرداری تشکیل می‌دهد لذا شهرداری برای کمک به سازندگان و کمک به رونق صنعت ساختمان، تخفیفات ویژه‌ای را برای پرداخت‌های نقدی مودیانش قائل شده است.
    مهلتی که تمدید نخواهد شد
    معاون اداری و مالی شهرداری مشهد مقدس اضافه می‌کند: تخفیفات نقدی شهرداری مشهد مقدس چند سالی است که به طور ثابت در حال اجراست که برای نیمه اول سال 20 درصد و نیمه دوم نیز 15 درصد بوده که چندی پیش با مصوبه شورا این تخفیفات در کل طول سال 24 درصد تعیین شده است.
    آذری اظهار می‌کند: در همین راستا و با تقاضای تعداد زیادی از سازندگان و انبوه‌سازان، به مناسبت دهه مبارک فجر پرداخت‌های نقدی مردم از 25 دی‌ تا پایان وقت اداری 24 بهمن‌ماه سال جاری شامل 34 درصد تخفیف خواهد شد تا هم از یک طرف کمک به رونق صنعت ساختمان شده و از یک سو مطالبات شهرداری وصول شود.
    وی با اشاره به اینکه این تخفیفات پیشنهادی به پرداخت‌های علی‌الحساب مردم نیز تعلق می‌گیرد، ادامه می‌دهد: البته این تخفیف‌ها شامل مواردی از جمله چک‌های برگشتی، آرای قضایی و کمیسیون ماده 100 و همچنین عوارض ورود به محدوده نمی‌شود و مشمول سایر مطالبات و درخواست‌های صدور پروانه و پایانکار ساختمانی است.
    مهلت استفاده از تعرفه سال 94 فقط تا 23 بهمن ماه سال جاری
    معاون اداری و مالی شهرداری مشهد مقدس می‌گوید: این مهلت به هیچ عنوان تمدید نمی‌شود لذا از شهروندان تقاضا داریم تا در فرصت مقرر برای استفاده از این مشوق استفاده کنند.
    محمد آذری می‌افزاید: همچنین بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر، محاسبات حال حاضر بر اساس دفترچه تعرفه و عوارض سال 94 شهرداری تا 23 بهمن ماه سال جاری ادامه دارد و شهروندان همزمان می‌توانند هم از تخفیف 34 درصدی و هم از پرداخت حقوق شهرداری بر اساس تعرفه سال 94 استفاده کنند. بدیهی است بعد از این تاریخ، تعرفه دفترچه سال 95 در شهرداری مشهد اجرایی شده و تغییرات قابل توجهی در رقم صدور پروانه ایجاد خواهد شد.
                                                                              ***
    امیدواریم با اجرایی شدن این دو مصوبه، یعنی تخفیف 34 درصدی آن هم بر اساس دفترچه تعرفه و عوارض سال 94 شهرداری، شاهد ایجاد شوک و رونق در صنعت ساختمان شده و سرمایه‌گذاران جدیدی پروژه‌های خود را در شهر مشهد آغاز کنند.
    احمد پورمنفردی

    تعداد بازدید: 404
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر