19°C 
اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 302
    کد: 117793
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۱۱/۰۴
    معاون اداری و مالی شهرداری مشهد مقدس در مراسم تکریم و معارفه مدیر امور مجامع و حسابرسی داخلی:

    مدیریت امور مجامع و حسابرسی داخلی به دنبال اصلاح فرآیندهای کاری در شهرداری باشد

    بسیاری از کارهای شهرداری را خودمان توسط نیروهای موجود می‌توانیم انجام دهیم و نیازی نیست برای هر کاری بخش خصوصی را به مجموعه وارد کنیم.
    مدیریت امور مجامع و حسابرسی داخلی به دنبال اصلاح فرآیندهای کاری در شهرداری باشد

    معاون اداری و مالی شهرداری مشهد مقدس گفت: مدیریت امور مجامع و حسابرسی داخلی باید به دنبال اصلاح فرایندها در شهرداری باشد.
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، محمد آذری در مراسم تکریم و معارفه مدیر امور مجامع و حسابرسی داخلی با تسلیت حادثه پلاسکو تهران و شهادت تعدادی از هموطنان و آتش‌نشانان در این حادثه، اظهار کرد: شهرداری مشهد ابر سازمانی است که دارای زیرمجموعه‌های متعدد و بودجه 10 هزار میلیارد تومانی است.
    وی افزود: از مجموعه‌های مهم نظارتی این سازمان، بخش حسابرسی آن است البته به هیچ عنوان نگاه ما در حوزه نظارتی مچ گیرانه نیست بلکه هدایت مدیران و نیروهای اجرایی است.
    معاون اداری و مالی شهرداری مشهد مقدس ادامه داد: امروزه سیستم‌های مالی به سمت و سویی پیش رفته است که در آینده حسابرسی مستقیم از بین رفته و جای خود را به حسابرسی عملیاتی خواهد داد.
    آذری با تاکید بر اینکه اثر بخشی، کارایی و صرفه اقتصادی از اهداف حسابرسی عملیاتی است، تصریح کرد: حداکثر بهره‌روری از حداقل منابع، چکیده حسابرسی داخلی می‌باشد و این مدیریت همه فر‌آیندهای مجموعه را در بر می‌گیرد و تنها شامل امور مالی نیست.
    وی عنوان کرد: باید در این حوزه بدنبال اصلاح فرآیندهای کاری باشیم تا بتوانیم خدمت مطلوبی به مردم ارائه دهیم. توقع و انتظار این است که در هر کدام از سازمان‌ها و شرکت‌های شهرداری یه موضوع مربوط به حسابرسی عملیاتی دنبال توجه شود.
    معاون اداری و مالی شهرداری مشهد مقدس با بیان این مطلب که باید اموری همچون تفریغ بودجه و برگزاری به موقع مجامع سازمان‌ها در مدیریت امور مجامع دنبال شود، اظهار کرد: در سازمان‌های شهرداری منابع عظیمی داریم که به خوبی استفاده نمی‌شود.آیا اگر 30 درصد از کمک‌های شهرداری به سازمان‌ها را کاهش دهیم سازمان‌ها نمی‌توانند با اصلاح عملکردهایشان به فعالیت ادامه دهند؟ آیا افزایش تعداد ایستگاه‌های آتش نشانی درست است یا اینکه باید در دل هر ساختمان بلند مرتبه‌ای یک ایستگاه آتش نشانی راه اندازی شود و شهرداری به آن نظارت نماید؟
    اآذری بعد از طرح این سئوالات، بیان کرد: بسیاری از کارهای شهرداری را خودمان توسط نیروهای موجود می‌توانیم انجام دهیم و نیازی نیست برای هر کاری بخش خصوصی را به مجموعه وارد کنیم.
    وی با اشاره به اینکه امروز به یک تغییر رویه، نقلیه شهرداری 4 میلیارد تومان صرفه‌جویی داشت، ادامه داد: همچنین در این حوزه باید از راه‌هایی که موجب بهبود معیشت پرسنل شهرداری می‌شود، غافل نشویم.
    حرفه‌ا‌ی ترین افراد در حوزه حسابرسی شهرداری مشهد فعالیت دارند
    در ادامه این مراسم، نریمان حسین علیزاده، مدیر سابق امور مجامع و حسابرسی داخلی شهرداری مشهد مقدس که اکنون بر منصب مدیریت امور مالی تکیه زده است، عنوان کرد: امیدواریم بتوانیم مدیر جدید امور مجامع و حسابرسی داخلی شهرداری را در اهدافی که دارد یاری کنیم.
    وی افزود: از مجموعه همکارانم در مدیریت امور مجامع و حسابرسی داخلی شهرداری تشکر و قدردانی می‌کنم و معتقدم که حرفه‌ای ترین افراد در حوزه حسابرسی شهرداری مشهد مشغول کارند.
    انسجام و همدلی حرف اول را در محیط کار می‌زند
    همچنین، مهدی عارف‌پور، مدیر جدید امور مجامع و حسابرسی شهرداری مشهد مقدس که قبلا عهده‌دار مدیریت بر منطقه 9 مشهد بود، خاطرنشان ساخ: انسجام و همدلی در محیط کار حرف اول را می‌زند.
    وی عنوان کرد: همواره نگاه من در همه مسئولیت‌هایی که بر عهده داشته‌ام یه نگاه قانونمند و علمی بوده است. چهارچوب رفتاریم هم بر اساس سیره اهل بیت (ع) می‌باشد. امیدوارم خدمتگذاری صادق برای زائران و مجاوران باشیم.
    در این مراسم علاوه بر مدیران حوزه معاونت مالی و اداری، نماینده شهرداران مناطق و سازمان‌ها و همچنین رئیس هسته گزینش و بازرسی شهرداری مشهد نیز حضور داشتند.

    تعداد بازدید: 302
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر