دوشنبه, ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ۱۷:۱۲ ۹۳۷
چچ
2b7Zitin2YUg2YXYudin2YjZhg==

پیام معاون


شهرداری مشهدمقدس در دوره جدید فعالیت خود، همگام و همزمان با ششمین دوره شورای اسلامی شهر با هدف اساسی اصلاح و ادامه روند توسعه مشهد و افزایش حرمت شهروندانش مشی و منش جدیدی را سرلوحه کار قرار داده است.

«بسم الله الرحمن الرحیم»

«السلام علیک یا علی‌ابن موسی‌الرضا(ع)»

همشهریان محترم، خادمان و مجاوران معزز بارگاه قدس رضوی

سلام علیکم

خدا را سپاس می‌گویم که توفیق خدمت در جوار مضجع شریف رضوی را روزی‌ام فرمود.

همانطور که مستحضرید؛ شهرداری کلانشهر مشهدمقدس نهادی مردمی، با دایره وسیع وظایف و مسئولیت‌ها، علاوه بر خدمت‌رسانی به بیش از سه میلیون مجاور محترم آقا علی‌ابن موسی‌الرضا(ع) پذیرایی و میزبانی سالانه قریب30 میلیون زائر عزیز از سراسر دنیا را عهده‌دار می‌باشد و این مهم، وجه تمایز تمام دستگاه‌های خدمت‌رسان در استان خراسان رضوی از جمله شهرداری با سایر استان‌های کشور است. خدمت صادقانه به شهروندان محترم مشهدی و مجاوران بارگاه رضوی شرط لازم برای میزبانی شایسته از میهمانان آقا علی‌ابن موسی‌الرضا(ع) می‌باشد.

قریب ۲۵ هزار نفر (مستقیم و غیرمستقیم) در حوزه‌ها و بخش‌های مختلف شهرداری برای خدمت به شما عزیزان کمر همت بسته‌اند و ما به عنوان معاونت مالی و پشتیبانی وظیفه داریم بستر ارائه کار درست و خدمت شایسته را با تامین منابع، حمایت و پشتیبانی، مدیریت دارایی و هزینه‌ها برای همکاران خدوم‌مان فراهم آوریم. از این رو مسئولیت و وظایف معاونت مالی و پشتیبانی به عنوان زیربنای خدمت‌‎رسانی از اهمیت مضاعفی برخوردار است.

شهرداری مشهدمقدس در دوره جدید فعالیت خود، همگام و همزمان با ششمین دوره شورای اسلامی شهر با هدف اساسی اصلاح و ادامه روند توسعه مشهد و افزایش حرمت شهروندانش مشی و منش جدیدی را سرلوحه کار قرار داده است. ارتباطات سازنده با نهادهای مسئول و اثرگذار بر روند و سرنوشت شهر از دولت تا تک تک نهادهای حاکمیتی که پیش از این سنگ بنای آنها نهاده شده بود، می‌تواند راهگشای ادامه روند موفقیت‌های شهرداری مشهد باشد؛ لذا بی‌شک تعامل و تقویت ارتباطات سازنده، محرک و دوجانبه با همه نهادها و سازمان‌های شهری، استانی و کشوری به عنوان یک برنامه استراتژیک مدنظر خواهد بود.

مزید بر آن با علم به اینکه اتکا به منابع موجود، شهرداری را دچار چالش‌های فراوان می‌‎کند، دومین هدف استراتژیک نهاد مالی شهرداری مشهد جستجوی راهکارها و ابتکارات مبتنی بر ایجاد منابع پایدار درآمدی برای تضمین روند خدمت‌رسانی به شهروندان و توسعه کلانشهر مشهد می‌باشد.

علاوه بر این، پیگیری وصول مطالبات شهرداری از اشخاص( حقیقی، حقوقی، دولتی و خصوصی) با عنوان حق مردم و شهر از وظایف اصلی و اساسی این معاونت در دوره جدید به شمار می‌رود و به همان اندازه نقش نظارتی این معاونت تقویت و تحکیم خواهد شد.

استفاده از ظرفیت دارایی‌های شهرداری نیز می‌تواند فصل نوین درآمدزایی در سازمان و راه حل بنیادین برای ایجاد درآمدهای پایدار قلمداد شود. از این رو در دوره جدید با دقت نظر و حساسیت نسبت به شناسایی دقیق املاک و دارایی‌های شهرداری مشهد اقدام و برای استفاده بهینه از این سرمایه‌های ارزشمند به منظور مولدسازی آنها و تولید درآمد با هدف منفعت‌رسانی به شهر و شهروندان برنامه‌ریزی می‌شود.

در کنار همه این موارد اجرای برنامه‌های حمایتی در پشتیبانی از همکاران محترم زیرمجموعه شهرداری کلانشهر مشهد مقدس برای تقویت رفاه، آسایش و سلامت آنها و خانواده‌هایشان که اثر مستقیم بر کیفیت خدمت‌رسانی به زائران و مجاوران حضرت امام رضا(ع) دارد؛ بی‌شک در زمره مهم‌ترین برنامه‌های معاونت قرار دارد.

با توکل به حضرت باری‌تعالی و توسل به بارگاه قدس رضوی، تلاش و همت این معاونت در کنار سایر حوزه‌ها، معاونت‌ها و با مدیریت ارزشی شهردار محترم جناب آقای ارجائی و بر محور همراهی و همکاری شما همشهریان محترم، معطوف تقویت و افزایش اعتماد شهروندان به شهرداری می‌باشد.

اینجانب و همکاران محترم و کاردان معاونت مالی و پشتیبانی شهرداری مشهدمقدس وظیفه خود می‌دانیم به پاس توفیق خدمت به مجاوران و زائران حضرتش، تمام تلاش و کوشش خود را برای انجام درست وظیفه و مسئولیتی که عهده‌دار شده‌ایم به کار بندیم؛ انشاالله در پیشگاه خداوند و شما عزیزان سربلند و روسفید باشیم.

محمدرضا مؤمنی

معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهدمقدس

آبان 1400

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.8111333847046
Qt: 1.8516926765442